Táto spoločnosť ti zaplatí vyše 100-tisíc eur za prepožičanie tvojej tváre

  • Plánom je vytvoriť tisícky humanoidných robotov s ľudskou tvárou
  • Tie by mali slúžiť ako virtuálni pomocníci pre starších ľudí
BeFunky-collage
unsplash.com
  • Plánom je vytvoriť tisícky humanoidných robotov s ľudskou tvárou
  • Tie by mali slúžiť ako virtuálni pomocníci pre starších ľudí

Záhadná robotická spoločnosť prichádza s nezvyčajnou ponukou. Pre občanov, ktorí sa im rozhodnú darovať práva na používanie ich tváre, sú ochotní zaplatiť až 125-tisíc dolárov (cca 112-tisíc eur), informuje portál Futurism.

Spoločnosť s názvom Geomiq vznikla v roku 2017 v Londýne a jej najnovším plánom je vytvoriť tisícky humanoidných robotov s ľudskou tvárou. Roboty by následne mali slúžiť ako virtuálni spoločníci pre starších ľudí. Bližšie podrobnosti zatiaľ nie sú známe, spoločnosť hovorí len o spomínanej výzve, za ktorú vybranému záujemcovi zaplatí viac než 112-tisíc eur.

Bližšie informácie podľa ich oficiálnej stránky budú už čoskoro odhalené. Na stránke sa nachádza aj e-mailová adresa, kam majú ľudia zasielať svoje fotografie tváre. Následne im bude zaslaný mail s bližšími informáciami. Hlavným cieľom je však získať práva, ktoré by spoločnosti umožňovali umiestňovať tvár priamo v humanoidných robotoch.

„Vieme, že ide o mimoriadne jedinečnú požiadavku a podpísanie takejto licencie je mimoriadne veľké rozhodnutie. Spoločnosť hľadá láskavú a priateľskú tvár, ktorá bude doslova tvárou robota,“ uvádza spoločnosť. Podľa dizajnéra sa tento projekt vyvíja už päť rokov a výroba by mala začať už v tomto roku.

Práve roboty sú už desaťročia v popredí technológií a sú považované aj za budúcnosť nášho technologického pokroku. V súčasnosti sa hovorí aj o tom, že následná robotizácia či automatizácia môže pre mnohých znamenať stratu práce, keďže viaceré nízkokvalifikované pozície zaniknú. Slovensko je navyše z pohľadu robotizácie najohrozenejšou krajinou sveta.

Zdroje: geomiq.com, futurism.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK