Tatranské lyžiarske stredisko: Nariadenie vlády je nelogické a rizikové, preto neotvoríme

  • Od zajtrajšieho dňa bude Slovensko niekoľko týždňov fungovať v lockdownovom režime
  • Tisíce prevádzok musia zatvoriť svoje brány
  • Vleky v lyžiarskych strediskách však naďalej zostávajú v prevádzke, nie všetci prevádzkovatelia stredísk však túto biznis príležitosť využijú
lyžovačka
TASR/Ján Krošlák
  • Od zajtrajšieho dňa bude Slovensko niekoľko týždňov fungovať v lockdownovom režime
  • Tisíce prevádzok musia zatvoriť svoje brány
  • Vleky v lyžiarskych strediskách však naďalej zostávajú v prevádzke, nie všetci prevádzkovatelia stredísk však túto biznis príležitosť využijú

Lyžiarske stredisko Lopušná Dolina na úpätí Vysokých Tatier ide príkladom. Aj napriek možnosti odštartovať sezónu sa rozhodlo neriskovať a ľudí na vleky počas lockdownu nepustiť.

„Nariadenie vlády o lyžiarskych strediskách sa nám zdá byť nelogické a rizikové, preto sme sa rozhodli lyžiarsku sezónu 2020/2021 neotvoriť. Ďakujeme za pochopenie a prajeme pevné zdravie,“ oznámilo stredisko na sociálnej sieti.

Takmer 4 000 nových prípadov. Slovensko dosiahlo absolútny rekord v počte nakazených koronavírusom

Najväčšie strediská idú naplno

Momentálne sa vo veľkom lyžuje v najväčšom slovenskom lyžiarskom stredisku Jasná. V prevádzke je deväť zjazdoviek na severnej i južnej strane Chopku. Na Štrbskom Plese sú k dispozícii tri zjazdovky. Od štvrtka 17. decembra otvorilo svoje brány aj lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica.

Chystáš sa túto sezónu na lyžovačku?

„K dispozícii bude pre lyžiarov na úvod sezóny plynulá línia z Čučoriedok cez zjazdovky Grand Slnečná a Javorová cesta až k údolnej stanici šesťsedačkovej lanovky v Tatranskej Lomnici. Na otvorených zjazdovkách máme 30 až 60 centimetrov technického snehu. Na príprave ďalších zjazdoviek priebežne naďalej pracujeme tak, ako nám to umožňujú poveternostné podmienky,“ informoval manažér strediska Vysoké Tatry, Lukáš Brodanský.

Vyhni sa radám na testy

Od 14. decembra vstúpili do platnosti nové povinnosti pre prevádzkovateľov hotelov, lanoviek a vlekov, ako aj hostí zimných stredísk. Preukazovanie sa negatívnym výsledkom testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín si už vyskúšali prví lyžiari.

Posted by TATRY MOUNTAIN RESORTS, a.s. on Wednesday, December 16, 2020

V snahe obmedziť zdržanie odporúčajú prevádzkovatelia horských stredísk, aby ľudia absolvovali test na koronavírus ešte v mieste svojho trvalého bydliska.

„V prípade, že bude pobyt klientov vo Vysokých Tatrách alebo v Jasnej dlhší ako 72 hodín, k dispozícii je viacero odberových miest s dostatočnou kapacitou pre možnosť testovania,“ uviedol riaditeľ stredísk TMR na Liptove, Igor Mráz.

Najzaujímavejšie momenty prvej polovice sezóny Fortuna ligy
Reklama
Sleduj nové video
Reklama
Sleduj nové video
Sleduj nový športový kanál Fortuna Sports! Všetko podstatné zo sveta športu na jednom mieste. S Fortuna Sports ti neujde žiadna športová novinka.

Ich zoznam nájdeš na webových stránkach stredísk, ako aj na stránkach organizácií cestovného ruchu. Na Liptove je to visitliptov.sk, vo Vysokých Tatrách regiontatry.sk a na Horehroní horehronie.sk.

Deti sa netestujú

Povinnosť preukázať sa negatívnym výsledkom antigénového alebo RT-PCR testu nie staršieho ako 72 hodín sa nevzťahuje na deti do 10 rokov. Okrem povinnosti preukázať sa negatívnym výsledkom testu na ochorenie COVID-19 sú v lyžiarskych strediskách v platnosti aj ďalšie preventívne opatrenia.

Platí povinnosť dodržiavať rozostupy, preprava lanovkami je možná len s prekrytím dýchacích ciest. V kabínkovej lanovke môže cestovať len jedna osoba alebo osoby žijúce v jednej domácnosti.

Zdroje: Skitatry, TMR, ÚVZ

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech