Taxi zadarmo? Najväčší konkurent Uberu spúšťa túto novinku

  • Ísť na pracovný pohovor v pohodlí taxi služby nie je častým zvykom
  • Už vôbec nie pre ľudí, ktorí sú nezamestnaní alebo čakajú na svoju prvú výplatu
Lyft
  • Ísť na pracovný pohovor v pohodlí taxi služby nie je častým zvykom
  • Už vôbec nie pre ľudí, ktorí sú nezamestnaní alebo čakajú na svoju prvú výplatu

Americká taxi služba Lyft bude voziť nezamestnaných ľudí na pohovory zadarmo. To platí aj pre následne prijatých zamestnancov až do ich prvej výplaty. Spoločnosť novinku oznámila vo svojej tlačovej správe.

„Každý potrebuje prístup k spoľahlivej a cenovo dostupnej preprave – aby sa dostal do práce, navštívil lekára, došiel do školy alebo sa jednoducho zúčastnil mestského života,“ píše Lyft vo svojej správe.

Jazda zadarmo bude platiť vo viac ako 35 štátoch USA a v Kanade. Zaujímavá novinka zahŕňa tri hlavné segmenty. Cesta zadarmo sa bude týkať ľudí, ktorí cestujú na pracovný pohovor, majú školenie alebo boli čerstvo prijatí do práce, ale zatiaľ nedostali svoju prvú výplatu.

Americký Lyft spolupracuje aj s viacerými neziskovými organizáciami, ktoré majú pomôcť s transportom hlavne ľuďom s postihnutím alebo z veľmi zlých socio-ekonomických podmienok.

„Veríme, že ľudia všetkých vekových kategórii budú mať možnosť zlepšiť svoj ekonomický status práve tým, že sa zamestnajú,“ hovorí Alicia Lara z organizácie United Way. Už v minulosti poskytla táto prepravná spoločnosť ľuďom jazdy zadarmo. Bolo to v rámci mesiaca prevencie rakoviny prsníka. Vtedy sa mohli ženy a dievčatá vďaka Lyftu bezplatne prepraviť k lekárovi.

Lyft predbehol Uber na Wall Street

Podľa vlastných štatistík spoločnosti Lyft je až 44 percent všetkých zákazníkov z oblastí, ktoré nie sú bohaté, ale skôr ekonomicky veľmi chudobné. Spoločnosť Lyft funguje prevažne v USA, ale svoju prvú pobočku otvorila začiatkom roka v nemeckom Mníchove. Odtiaľ sa chce postupne dostať na európsky trh.

Lyft bol v poslednej dobe skloňovaný hlavne pre svoj verejný úpis akcií (IPO) na Wall Street, kedy sa mu podarilo získať od investorov 2,3 miliardy dolárov. Hodnota Lyftu sa odhaduje na približne 22 miliárd. Predbehol tak svojho rivala Uber.

Veľké riziko pre investorov spočíva hlavne pri reguláciách trhu zdieľanej ekonomiky. V septembri klesli akcie Lyft na minimá, pretože štát Kalifornia prišiel s novým systémom zamestnávania vodičov.

Zdroj: Lyft, Los Angeles daily news

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech