Taxikár Hopinu dokopal zákazníka za kritiku Kotlebovcov. Dostal padáka

  • Médiami aktuálne rezonuje správa o agresívnom čine taxikára populárnej taxi aplikácie Hopin. Spoločnosť sa od celej kauzy dištancuje.
road-man-lights-legs
pexels.com
  • Médiami aktuálne rezonuje správa o agresívnom čine taxikára populárnej taxi aplikácie Hopin. Spoločnosť sa od celej kauzy dištancuje.

Nezhoda v politických názoroch sa včera v Bratislave stala príčinou nepríjemnej potýčky taxikára a zákazníka. Taxikár sa dostal do stretu so skupinou ľudí, ktorí si jeho vozidlo zavolali prostredníctvom známej aplikácie. Konflikt sa údajne skončil bitkou, pričom jeden so zákazníkov utŕžil od taxikára niekoľko kopancov. Utrpel poranenie hlavy a museli ho previesť do nemocnice.

Foto: Hummer

Muž sa pre televíziu Joj vyjadril o napadnutí vodičom čierneho Hummeru po tom, ako spolu s kamarátmi vystúpil z taxíka. Čo je však na prípade najkontroverznejšie, je jeho údajná príčina. Partia kamošov totiž kritizovala stranu Mariana Kotlebu, čo sa taxikárovi nepáčilo, pretože s ňou údajne sympatizoval.

Táto udalosť bohužiaľ vrhla tieň nielen na útočníka, ale aj na celú spoločnosť Hopin. Tá sa však okamžite dištancovala od akéhokoľvek prejavu násilia či podpory extrémizmu a striktne ich odsudzuje. Taxikár dostal okamžitého padáka a Hopin dokonca pripravuje dodatok pre všetkých zmluvných vodičov, ktorý by mal varovať pred takýmto správaním.

Taxislužba sa o útoku dopočula z médií a po zistení, že ej spájaný s ich spoločnosťou, začali rýchlo konať. „Prvou reakciou bolo vypovedanie zmluvy zmluvnému vodičovi“, uviedol Martin Baran, konateľ spoločnosti Hopin.

Nárast extrémizmu je celospoločenský problém a aktuálne na Slovensku nepochybne súvisí so stranou ĽSNS Mariana Kotlebu. Samotný Hopin upozorňuje, že ho treba odsúdiť a nezabúdať na temné udalosti z našej histórie, ktoré by mali byť mementom, ktoré sa nesmie opakovať.

Smutné je, že udalostiam, ako je táto, je zo strany taxislužby ťažké zabrániť. Pochopiteľne totiž nemá riadenie nad správaním každého jedného vodiča. A to aj napriek kontrole taxikárov, aktívnemu mystery shoppingu, hodnoteniu jázd zákazníkmi či ďalšími opatreniami. Každé pochybenie však rieši striktne a snaží sa jeho opakovaniu zabrániť.

Je však chvályhodné, ako rýchlo spoločnosť na udalosť reagovala, vyjadrila jasné stanovisko a odsúdila akékoľvek extrémistické a násilné prejavy. Sme presvedčení o tom, že to absolútne nevypovedá o kvalite služieb tejto spoločnosti a naďalej jej dôverujeme. Neprispôsobivé individuá dnes totiž bohužiaľ môžeš nájsť všade.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech