Technologický gigant robí prelomový krok, ponúka možnosť nastálo pracovať z domu aj po ústupe koronavírusu

  • Spoločnosť Twitter bola jednou z prvých spoločností, ktorá po prepuknutí pandémie presunula zamestnancov na home office
  • Twitter oznámil, že jeho zamestnanci môžu natrvalo pracovať iba z domu. Samozrejme, pokiaľ budú chcieť
twitter
Unsplash/Thought Catalog, Marten Bjork
  • Spoločnosť Twitter bola jednou z prvých spoločností, ktorá po prepuknutí pandémie presunula zamestnancov na home office
  • Twitter oznámil, že jeho zamestnanci môžu natrvalo pracovať iba z domu. Samozrejme, pokiaľ budú chcieť

Americká internetová spoločnosť Twitter už od marca umožnila všetkým svojim zamestnancom kvôli vypuknutiu pandémie pracovať z domu. Podľa najnovšej správy o príjmoch zamestnáva spoločnosť až 5 100 zamestnancov vo viac ako 35 krajinách, informuje The Washington Post.

Analytici tento krok hodnotia ako jeden zo signálov, ktorý ukazuje, ako môže koronavírus pozitívne ovplyvniť pracovný trh. Twitter bol inšpiráciou pri zavádzaní opatrení aj pre iné spoločnosti, ktoré jeho kroky rýchlym tempom nasledovali. Je taktiež dlhodobo známy tým, že sa aktívne podieľa na podpore boja proti ochoreniu COVID-19.

Najnovšie sa vedúca personálneho oddelenia Jennifer Christie na svojom blogu vyjadrila, že Twitter bol jednou z prvých spoločností, ktorá začala umožňovať ľuďom pracovať z domova. No ani nepredpokladajú, že budú medzi prvými, ktorí sa do kancelárií vrátia. Vedúca HR taktiež tvrdí, že za posledných 5 mesiacov preukázali, že situáciu dokážu zvládať.

Z toho dôvodu ak budú zamestnanci chcieť a budú v situácii,  ktorá im bude umožňovať pracovať z domu natrvalo, bude im to umožnené. Ak o túto možnosť záujem mať nebudú, môžu sa v budúcnosti do kancelárií pokojne vrátiť. Zásada práce z domu sa nebude vzťahovať na zamestnancov, ktorých prítomnosť je nevyhnutná.

Spoločnosť predpokladá, že by sa kancelárie až na pár výnimiek, nemali otvárať skôr ako v septembri. Otvorenie kancelárií bude rozhodnutím firmy. Kedy a či sa zamestnanci vrátia, bude na ich vlastnom uvážení. Do septembra tak isto neplánujú žiadne služobné cesty. Firemné večierky a akcie, kde je vyžadovaná osobná prítomnosť, budú zrušené až do konca roka 2020.

Spoločnosť Facebook a Google taktiež uviedli, že svojim zamestnancom umožnia pracovať z domu až do konca roka. Tento inovatívny krok zo strany Twitteru by mohol byť inšpiráciou aj pre ďalšie svetové spoločnosti. Ako sme už informovali v našom predošlom článku, práca z domu je pre väčšinu zamestnancov vyhovujúca.

Zdroje: bloomberg.com, washingtonpost.com, blog.twitter.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech