Technologický veľtrh je za dverami

  • 8. októbra 2019 sa v košickom Kultutparku otvárajú brány 2. ročníka medzinárodného inovačného a technologického veľtrhu a odbornej konferencie SlovakiaTech Forum-Expo 2019.
  • 8. októbra 2019 sa v košickom Kultutparku otvárajú brány 2. ročníka medzinárodného inovačného a technologického veľtrhu a odbornej konferencie SlovakiaTech Forum-Expo 2019.

SlovakiaTech 2019, ktorý potrvá až do štvrtka 10. októbra 2019, otvára priestor pre stretnutie slovenských a zahraničných odborníkov z oblasti vedy, výskumu, inovácií, priemyselných technológií, dopravy a logistiky, energetiky, životného prostredia a vzdelávania. Zároveň pôjde o jedinečnú možnosť prezentácie vedeckého a inovačného potenciálu slovenských technologických firiem. Podujatie otvoria v utorok 8. októbra 2019 o 9.00 hod. podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši a minister hospodárstva SR Peter Žiga, ktorí sa o 10.30 hod. zúčastnia aj na otváracej tlačovej konferencii (Kulturpark, budova Alfa, Story Stage, 1. poschodie).

Počas 3 dní sa na 3 pódiách vystrieda vyše 100 domácich a zahraničných spíkrov a konferencia očakáva vyše 1000 účastníkov. Podujatie SlovakiaTech 2019 ponúkne tri tematické okruhy: SMART Stage – odborné panelové diskusie zamerané na oblasti Smart Industry, Smart Supply, Smart Energy a Smart Career; TECH Stage – prezentácie a panelové diskusie o najnovších technologických inováciách riem v oblasti: FinTechu, GreenTechu, HealthTech, TelcoTech, LogisticTech, InnoFunding; STORY Stage – prezentácie inovatívnych slovenských riem, Women in Tech, prezentácie študentov a škôl,…

K sprievodným podujatiam budú patriť: EXPO – výstava a prezentácia malých a stredných slovenských technologických a inovatívnych riem; Expozícia TUKE Technickej univerzity v Košiciach; WORKSHOPY a ďalšie sprievodné podujatia. Vstup na sprievodné podujatia SlovakiaTech 2019 v košickom Kulturparku bude voľný a preto očakávame aj širokú laickú verejnosť. Návštevníci sa okrem zaujímavých technologických noviniek môžu tešiť aj na malý
FOOD festival s pestrou ponukou občerstvenia.

zdroj: unsplash

Konferencia je určená pre odbornú verejnosť, zástupcov technologických a inovatívnych friem, zástupcov verejnej správy, univerzít, vysokých škôl, vedy a výskumu. Bratislava, 1. októbra 2019  Žijeme inováciami. Lákadlom tohto ročníka SlovakiaTechu by mali byť hlavní zahraniční a domáci spríkri: Dennis Hong, profesor a zakladajúci riaditeľ „RoMeLa“ (Robotics and Mechanism Laboratory) na Fakulte strojárstva a kozmonautiky University of California. Je priekopníkom v robotike a inžinierstve a prezývajú ho „Leonardo Da Vinci robotiky“. David Rowan, zakladajúci šéfredaktor britskej edície WIRED, viedol technologickú rubriku v The Times, GQ, Condé Nast Traveller a The Sunday Times. Autor knihy „Non-Bullshit Innovation: radical ideas from world´ssmartest minds (Transworld, 2019). Michel Fornasier, Hightech & Hightouch – Human & Robotic, narodil sa bez pravej ruky a dnes má inteligentnú protézu „iLimb Ultra Revolution“ V roku 2015 sa stal ambasádorom pre high-tech protézy, pričom sa snaží o to, aby boli takéto protézy ľahšie dostupné hendikepovaným ľuďom, aby mohli viesť plnohodnotný život. Chris Riddel, futurista a odborník na digitálne technológie, celosvetovo uznávaný líder na otváranie príležitostí pre podniky. Jeho globálne odborné znalosti poskytujú jedinečnú perspektívu a pohľad na podniky budúcnosti. V prvý deň predstaví svoje videnie budúcnosti svetového priemyslu. Matthew Grifin, futurista, medzinárodný spíker a poradca premiérov, vlád a firiem po celom svete. Je zakladateľom a generálnym riaditeľom Inštitútu 311, ktorý slúži ako globálna futuristická továreň na myšlienky zaoberajúca sa rozmedzím rokov 2020 až 2070. Matthew, oceňovaný futurista, je taktiež autorom „Kódexu budúcnosti“.

Štefan Klein, vynálezca, konštruktér, pilot a profesor dizajnu je autorom prelomového lietajúceho Aeromobilu. V súčasnosti finalizuje prípravu svojho úplne nového konceptu lietajúceho auta AirCar, ktoré bude schopné letieť vo výške až 3 km a svojimi parametrami bude podobné športovému automobilu. Letová
rýchlosť bude 250 km/h a dolet až 1000 km. Na SlovakiaTechu predstaví svoj projekt AirCar. Tento ročník budeme šetrnejší k životnému prostrediu a preto sme všetky informácie o spíkroch, programe a vystavovateľoch presunuli na online priestor. Zároveň sme pre lepší komfort pripravili aj praktickú appku, vďaka ktorej máte v telefóne vždy aktuálny prehľad o zmenách v programe, miestach konania keynote prezentácií alebo panelových diskusií, ale napríklad aj možnosť networkingu s účastníkmi konferencie prostredníctvom chatu. Mobilná aplikácia: Grenadina event guide / kód: STExpo2019 Záštitu nad SlovakiaTech Forum-Expo 2019 prevzali: podpredseda vlády a minister životného prostredia SR László Sólymos, podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši, minisetr hospodárstva SR Peter Žiga, ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová a primátor mesta Košice Jaroslav Polaček.  Žijeme inováciami.

Organizátorom SlovakiaTech Forum- Expo 2019 je Slovak Invest Agency (SIA), nezisková organizácia – Slovenská agentúra pre podporu malých a stredných investícií, vydavateľ publikácie Investor´s Guide Slovakia (investorská príručka) v spolupráci s Digitálna koalícia.sk. Odborným garantom je PhDr. Juraj Miškov, prezident SlovakiaTech Forum-Expo 2019 a bývalý minister hospodárstva SR.
Termín: 8. až 10. októbra 2019
Miesto: Kulturpark, Kukučínova 2, 040 01 Košice
Počet spíkrov: 100 +
Počet účastníkov: 1.000 +
Program SlovakiaTech 2019 nájdete na www.slovakiatech.sk.
Vstup na konferenciu je bezplatný!
Podmienkou je on-line registrácia cez stránku www.slovakiatech.sk.
Tešíme sa na Vašu účasť!

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech