Technológiu na výrobu špeciálnej bomby už údajne vlastní aj Severná Kórea

  • Podľa najnovších informácií získala Severná Kórea technológiu na výrobu špeciálneho typu grafitovej bomby, známej aj ako Blackout Bomb, ktorá dokáže paralyzovať okolité elektrické siete v mieste výbuchu.
korea
cnbc.com
  • Podľa najnovších informácií získala Severná Kórea technológiu na výrobu špeciálneho typu grafitovej bomby, známej aj ako Blackout Bomb, ktorá dokáže paralyzovať okolité elektrické siete v mieste výbuchu.

Podľa najnovších informácií získala Severná Kórea technológiu na výrobu špeciálneho typu grafitovej bomby, známej aj ako Blackout Bomb, ktorá dokáže paralyzovať okolité elektrické siete v mieste výbuchu. Využitie tejto bomby je najideálnejšie v blízkosti elektrární. Po výbuchu sa do ovzdušia rozprášia uhlíkovo-grafitové častice, schopné narušiť funkčnosť elektrických zariadení. Nefunkčnosť elektriny vo väčších mestách či častiach krajiny môže znamenať paralyzovanie a poškodenie niektorých bezpečnostných a iných systémov krajiny.

Prvé použitie tejto bomby sa datuje do roku 1991, kedy americká armáda použila túto bombu počas vojny v Perzskom zálive. O 8 rokov neskôr ju využila NATO, počas vojny v Kosove.

Kórejská republika, ktorá je južným susedom Severnej Kórei sa obáva potencionálnej hrozby so strany režimu Kim Čong-una. V prípade útoku zo strany Severnej Kórey má Kórejská republika pripravene rovnaký typ bomby, ktorou sa bude snažiť odpovedať na potencionálne nebezpečenstvo.

Hovorca kórejskej armády sa vyjadril k problému:

„Celkový vývoj a technológia spojená s výrobou tejto grafitovej bomby splňuje všetky bezpečnostné prvky.“

Informácia o potenciálnom použití grafitovej bomby prichádza v čase, kedy sa svetoví lídri nevedia dohodnúť na tom, s čím ďalším príde Kim Čong-un.

zdroj foto: pexels.com

Kórejská republika však nie je jedinou krajinou, ktorá sa začala s bezpečnostnými opatreniami. Veľká Británia znova preverila svoje vojenské plány v boji proti Severokórejcom. Medzitým sa americký minister obrany James Mattis vyjadril, že Spojené štáty musia byť pripravené na možný útok zo strany Severnej Kórey.

Hrozba nukleárneho útoku zo strany akejkoľvek krajiny sveta na inú predstavuje nebezpečenstvo pre celé ľudstvo a môže zmeniť budúcnosť života na nepoznanie.

zdroj: futurism.com

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech