Tejto žene potvrdili alergiu na prácu. Dala výpoveď, začala si užívať a dnes je koučkou pre mladých

  • Britka sa napriek vysokému platu rozhodla prácu vo finančnej oblasti zavesiť na kliniec
  • Počas cestovania utratila všetky peniaze a cíti sa lepšie než kedykoľvek predtým
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, reprofot/metro.co.uk, hippopx.com
  • Britka sa napriek vysokému platu rozhodla prácu vo finančnej oblasti zavesiť na kliniec
  • Počas cestovania utratila všetky peniaze a cíti sa lepšie než kedykoľvek predtým

„Už som na tú prácu skutočne alergický.“ Podobnú vetu určite vyslovili už niekoľkí z nás. Mnohí sa dokonca práci oddávajú na úkor vlastného zdravia. Podobný štýl života viedla aj mladá Britka, ktorá mala skúsenosť s nezvyčajným druhom alergie.

Bolo to desivé

Portál Daily Mail informoval, že alergia súvisela s veľmi stresujúcim zamestnaním. Často totiž pracovala od od 7:00 do 22:00, čo je obrovskou záťažou pre organizmus. Na celom tele sa jej začali objavovať vyrážky a viac ako rok jej pravidelne opuchala tvár do takej miery, že sotva videla. Aj napriek tomu, že lekári vykonali niekoľko testov, príčinu ochorenia nenašli.

„V jeden moment dokonca predpokladali, že by som mohla mať rakovinu. Bolo to naozaj desivé,“ cituje mladú Britku portál Metro. Po tom, čo bola Caitlin nútená stráviť tri týždne po sebe v nemocnici v dôsledku ťažkostiam s dýchaním, sa poradila s odborníkmi na alternatívnu medicínu.

Tí jej diagnostikovali „extrémnu alergickú reakciu na stres“. Varovali ju, že musí v pracovnom tempe spomaliť a od povinností si oddýchnuť. Nakoľko si želala, aby sa jej zdravotný stav zlepšil, rozhodla sa pre rázne riešenie.

Opustila prácu, vďaka ktorej si ročne zarobila 55 000 libier. Všetky svoje úspory sa teda rozhodla investovať do cestovania, ktoré trvalo približne dva a pol roka. Hneď v začiatkoch dobrodružstva a dodržiavania prísnej diéty sa jej zdravotný stav rapídne zlepšil. Po 6 mesiacoch komplikácie ustúpili a Caitlin si začala život užívať plnými dúškami.

Zadĺžená, no šťastná

Ako sama uvádza, pred prvým odletom plakala a nevedela, čo ju čaká. Neskôr si však prežila prázdniny v Španielsku, odviazala sa počas cesty párty autobusom na Novom Zélande, či zažila dokonalý oddych počas jóga pobytu na Bali.

Následne si kúpila karavan a vyrazila na cestu po Švédsku. Naspäť do Spojeného kráľovstva sa vrátila iba s 50 librami na účte. Vlastne nie. Vrátila sa aj s 10 000 dlhom. Ako ale sama pre Metro uviedla, domov prišla šťastnejšia než kedykoľvek predtým.

Okrem nových zážitkov prišla aj s novým nápadom. Rozhodla sa, že sa bude živiť ako koučka. Aktuálne tak pomáha mladým ľuďom, ktorí sú v strese z práce alebo zažili vyhorenie.

zdroj: reprofot/metro.co.uk
Zdroje: dailymail.com, metro.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech