Telo Milana Lučanského bolo exhumované. Jeho rodina na sociálnej sieti vysvetlila, prečo sa tak stalo

  • Rodina Milana Lučanského sa rozhodla pre exhumáciu
  • Od hygienika povolenie dostali
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, TASR/Jakub Kotian,facebook/milan lučanský
  • Rodina Milana Lučanského sa rozhodla pre exhumáciu
  • Od hygienika povolenie dostali

Pohrebu Milana Lučanského sa 8. januára 2021 zúčastnilo približne 600 ľudí. Okrem najbližšej rodiny prišli do Štrby aj ľudia z mnohých kútov Slovenska. Milan Lučanský bol pochovaný v obci Štrba, vedľa svojho otca. Miesto jeho posledného odpočinku sa však zmenilo.

V Štrbe iba dočasne

Dnes 23. mája 2021 sa stal Národný cintorín v Martine miestom posledného odpočinku gen. Milana Lučanského,“ napísala rodina na jeho sociálnej sieti.

Portál Prešov.zoznam uviedol, že Lučanského posledným želaním malo byť pochovanie vedľa svojho milovaného otca. Rodina sa rozhodla splniť mu toto prianie iba dočasne, nakoľko ho chceli pochovať „bližšie k sebe“. Pozostatky bývalého policajného prezidenta tak exhumovali na základe povolenia hygienika.

Rodina Milana Lučanského dostala od hygienika povolenie, aby presťahovali jeho pozostatky na iné miesto posledného odpočinku. Keď som sa s rodinou rozprával po pohrebe, tak mi povedali, že síce mu jeho prianie splnia, ale časom si ho presťahujú bližšie k sebe. A tak sa aj stalo. Nemal som informácie, či tak urobia a kedy,” povedal pre Zoznam.sk starosta obce Štrba Michal Sýkora.

K pochybeniu nedošlo

Zoznam.sk ďalej informoval, že Lučanského pochovali do už existujúceho hrobu jeho rodiny. Manželka aj deti bývalého policajného prezidenta bývajú v Martine a pohrebné miesto vlastnili. Lučanského miesto odpočinku tak bude mať jeho najbližšia rodina podstatne bližšie.

Aj napriek tomu, že jeho smrť vyvolala búrlivé reakcie mnohých ľudí, komisia, ktorá prípad preverovala, ho uzavrela so záverom, že sa jednalo o samovraždu.

„Samotná udalosť je veľmi tragická a je mi ľúto, že k nej došlo. Vyjadrujem sústrasť rodine pána Lučanského. Rada ale prijímam závery, že nedošlo k pochybeniu príslušníkov Zväzu väzenskej a justičnej stráže,“ citoval Kolíkovú portál Aktuality.

Milan Lučanský
zdroj: TASR/ Jakub Kotian

Zdroje: Facebook/Milan Lučanský, presov.zoznam.sk, Aktuality

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie