Tento fotograf vytvoril jedinečné fotografie Černobyľu, ktoré ukazujú jeho temnú stránku

  • Za všetkým stojí fotograf Vladimír Migutin a jeho odhodlanie navštíviť mesto duchov
  • Opustený Černobyľ zachytený cez infračervený filter vyzerá ešte desivejšie a tajomnejšie
23592107_10213995713394329_2740974581063125928_o
facebook.com/Vladimir.Migutin
  • Za všetkým stojí fotograf Vladimír Migutin a jeho odhodlanie navštíviť mesto duchov
  • Opustený Černobyľ zachytený cez infračervený filter vyzerá ešte desivejšie a tajomnejšie
Profesionálny fotograf Vladimir Migutin sa rozhodol navštíviť miesto najväčšej jadrovej katastrofy v histórii, aby ho mohol priblížiť ľuďom pomocou fotografií. Do svojich snímkov vniesol temnotu a desivú atmosféru, až ti prejde mráz po chrbte, no zároveň bizarným spôsobom ukázal krásu Černobyľu pomocou infračervených filtrov.

„Bolo to spontánne rozhodnutie,“ povedal Vladimír v rozhovore.„Narodil som sa v Bielorusku v roku 1986 (v tom istom roku, kedy došlo k černobyľskej katastrofe), keď moja rodina odišla zo Sovietskeho zväzu. Album fotografií bol vyrobený a upravovaný v štýle „Stalker“ – Tieň v Černobyle. Čo sa týka nebezpečenstva, návšteva Černobylu je bezpečnejšia ako si väčšina ľudí myslí. Existujú ale niektoré oblasti, ktoré sa neodporúčajú navštíviť vôbec.

Napríklad tunely smrti v Pripyate, kde je veľa vecí, ktoré používali hasiči počas výbuchu a sú stále rozptýlené na podlahe. Celkovo je priemerná úroveň žiarenia veľmi blízka tomu, čo dostávame pri lete vo výške 10 000 metrov. Ak dávate pozor na to, čo sa zobrazuje na merači radiácie a vyhýbate sa hlúpym veciam, potom je táto cesta celkom bezpečná.

Vladimír nedokázal popísať atmosféru cesty. Miesto je opustené, ale príroda mu prináša život: „Toto miesto je už vyše tridsať rokov zničené. Ľudia sú stále preč, ale cítim, že je všetko oživené matkou prírodou – lesy, zvieratá aj rastliny. Naozaj som to cítil takýmto spôsobom.“

Černobyľ je tajomný a infračervené filtre mu pridávajú na sile tajomnosti a pomáhajú dotvárať príbeh, ktorý sa tam pred rokmi odohral. Fotografie sú smutné, ale napriek tomu bizarným spôsobom krásne.
Zdroj: boredpanda.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech