Tento futuristický dom ako z inej dimenzie je na predaj. S jeho projektovaním pomáhala NASA

  • Tento unikátny dom čaká na nového majiteľa, jeho cena je 1,5 milióna dolárov
  • Nehnuteľnosť je inšpirovaná známym sitcomom
pjimage – 2021-08-13T120313.291
Dailymail.co.uk
  • Tento unikátny dom čaká na nového majiteľa, jeho cena je 1,5 milióna dolárov
  • Nehnuteľnosť je inšpirovaná známym sitcomom

Unikátny futuristický dom inšpirovaný sitcomom The Jetsons je na predaj. Bublinkový dom sa nachádza v meste Ipswich západne od Brisbane a okoloidúcich zaujme už na prvý pohľad. Stavba pozostáva z 11 prepojených kupol, v ktorých sa nachádza 20 miestností. O dome informuje portál New Atlas

Za architektonickým unikátom stojí Graham Birchall, ktorý príbytok projektoval a staval. Keď bol dom hotový, nasťahoval sa doň. Teraz však prišiel čas, aby dom poslúžil niekomu inému. Nový majiteľ za dom zaplatí 1,5 milióna dolárov.

zdroj: Daily Mail

Riaditeľ architektonickej firmy Birchall and Partners sníval o tomto dome už počas posledného roku jeho štúdia v roku 1983. Ako sme už písali, dom si postavil sám so svojím svokrom. Počas týždňa pracoval a víkendy trávil na stavbe. Celá výstavba trvala 7 rokov.

Vieš si predstaviť život v takejto netradičnej nehnuteľnosti?

Inšpiráciou pre návrh domu bol seriál The Jetsons a architektonický štýl Googie, ktorý bol v tom čase veľmi obľúbený. Ide o štýl, ktorý sa vyznačuje výraznými geometrickými tvarmi a rozsiahlymi krivkami. Zaujímavosťou je, že počas projektovania domu sa Birchall skontaktoval aj s NASA, pretože chcel, aby dom pôsobil vesmírne až do najmenších detailov.

zdroj: Daily Mail

Nehnuteľnosť sa nachádza na pobreží a budúcemu majiteľovi ponúka podlahovú plochu 1 050 metrov štvorcových. Dom pozostáva z troch poschodí a má tri spálne, dve kúpeľne, garáž, do ktorej sa zmestia 4 autá, vínnu pivnicu a niekoľko terás.

Zaujímavosťou je, že na prízemí sa nachádza rozsiahla kuchyňa s ostrovčekom, ktorý navrhoval lodný staviteľ a tesár. Všetky okná v dome sú vybavené clonami na diaľkové ovládanie. Do domu sa dostaneš prostredníctvom tunelu, ktorý umožňuje svetlu vniknutie do objektu.

zdroj: Daily Mail
zdroj: Daily Mail

zdroj: Daily Mail
zdroj: Daily Mail

 

Zdroj: New Atlas

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá