Tento dom pokojne vydrží aj silné zemetrasenie vďaka svojej jedinečnej konštrukcii. Stojí menej než si myslíš

  • Ako všetky odvetvia, aj architektúra sa v poslednom období posúva napred míľovými krokmi
  • Architekti tentokrát prichádzajú s domom, ktorý je odolný aj voči prírodným katastrofám
  • Odborníci ti ho postavia kde len chceš už za jeden deň
1
M.A.Di
  • Ako všetky odvetvia, aj architektúra sa v poslednom období posúva napred míľovými krokmi
  • Architekti tentokrát prichádzajú s domom, ktorý je odolný aj voči prírodným katastrofám
  • Odborníci ti ho postavia kde len chceš už za jeden deň

Finančne dostupné a štýlové bývanie dnes už nie je žiadnym nedosiahnuteľným snom. Mikrobývanie za pár eur, bio domčeky a pohyblivé budovy, dokonca také, ktoré si môžeš objednať cez internet. To je súčasnosť a svetlá budúcnosť svetovej architektúry, ktorú si získava čoraz viac nadšencov. Jedným z projektov, ktorý rozhodne stojí za povšimnutie, je aj tzv. M.A.Di Home. Ten v priebehu stavby pripomína domček z karát.

Taliansky architekt Renato Vidal prichádza na trh s konceptom mimoriadne odolnej stavby domu, ktorá zvládne hoci aj nápor silného zemetrasenia. Skladací domček je prefabrikátom, a teda na mieste, ktoré si majiteľ vyberie, môže byť postavený už v priebehu jedného jediného dňa. Bývanie s výraznou sedlovou strechou je pripravené na výkyvy počasia vďaka konštrukcii z galvanizovanej ocele a jedinečnému krížovému vrstveniu dreva.

Vidal na trhu predstavil niekoľko modelov. Najmenší, s rozlohou len 27 m2 dostaneš už za 21 600 €. Ďalej je to rozloha 56 m2, 70 m2 a najväčší, 84 m2 veľký M.A.Di Home môže byť tvoj už za 67 200 €. Len tak pre zaujímavosť, priemerná cena bytu/novostavby s rovnakou rozlohou (84 m2), sa v Bratislava podľa aktuálnej ponuky webu nehnutelnosti.sk pohybuje na úrovni 246 000 €, čo je síce podstatne viac, no k štýlovému domu talianskeho architekta netreba zabúdať pripočítať cenu pozemku, na ktorom bude stáť a vybudovanie inžinierskych sietí. V každom vyhotovení má M.A.Di Home dve poschodia, kuchyňu, jedálenskú časť, kúpeľňu a minimálne jednu spálňu.

Vzhľadom na rozvoj infraštruktúry veľkých miest vývoj takéhoto jednoduchého a ekonomicky dostupného bývania je vo svete vítaný. Keďže M.A.Di Home nepotrebuje žiadne pevné základy ako klasický dom, môže byť dočasným aj stálym bývaním a rozvíjať sa spolu so svojimi obyvateľmi. Dokonca je to ideálna možnosť investície, pretože vďaka pohyblivej konštrukcii (ktorá ma v zloženej polohe naozaj minimálnu rozlohu), si môžeš domček kúpiť a uložiť do skladu ako núdzové bývanie, až do času, kým ho nebudeš potrebovať, alebo napríklad chcieť predať.

Zdroj: futurism.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech