Tento mladý Američan sa rozhodol otestovať autenticitu Slovenska na vlastnej koži

  • Ako vidia cudzinci miesta na Slovensku, ktoré na vlastné oči nevideli ani mnohí Slováci?
usa1
youtube.com/Kult.America
  • Ako vidia cudzinci miesta na Slovensku, ktoré na vlastné oči nevideli ani mnohí Slováci?

Aj keď mladý Američan žijúci v Poľsku už niekoľkokrát Slovensko navštívil, tento raz chcel svoj výlet poňať trochu inak. Predsa len, zahraniční turisti, ktorí si dopredu plánujú výlet, či dovolenku na Slovensko sa väčšinou zamerajú na návštevu notoricky známych miest, ktoré im ponúka online sprievodca na internete.

Našou dominantou však nie je len Bratislavský hrad a Tatry. Ryan Socash sa rozhodol odhaliť, čo ponúka autentické Slovensko jeho malé miesta a dediny, ktoré nie sú dostatočne cool, aby boli v rebríčku top 10, no ich jedinečnosť vie zaujať viac ako nablýskané nábrežie.

foto:youtube.com

Svoj road trip začal v Starej Bystrici, kde natrafil na húf študentov, ktorí prekvitali skôr ľudskosťou ako znalosťou angličtiny. Ryan sa s tým však popasoval a zistil, že dominantou malej dedinky je miestny orloj, pri ktorom zažil aj úsmevný zážitok na toaletách.

foto:youtube.com

Ako na svojej ceste pokračoval, nemohol odtrhnúť oči od domov starých niekoľko desiatok rokov. Tie v ňom evokovali pocit, že sa ocitol na mieste, kde zastal čas. Po tom ako sa dostal k opustenej a schátranej priemyselnej továrni, si neodpustil výstižný komentár.

„Nechápem ako môže byť v takomto nádhernom prostredí a prírode toľko škaredých budov, o ktoré nie je postarané.“

foto:youtube.com

Medzi jeho hlavné body programu patril Oravský hrad, ktorý vie byť naozaj dychberúci. Aj keď sa dnu nedostal, zhodnotil, že sa sem musí vrátiť. Zároveň stihol vzdať našej krajine nečakaný kompliment, a to v zmysle, že sa mu páči nekomerčnosť, ktorú tu človek nájde.

Pravdou je, že počasie mu na jeho cestách nehralo do karát. Sychravé počasie a zasnežené neupravené cesty však predstavovali pre mladého Američana možnosť vystúpiť zo svojej  komfortnej zóny, ktorú znova našiel až v miestnom aquaparku, kde svoj vlog ukončil.

Aj vďaka tomuto videu môžeš vidieť, ako asi vníma našu krajinu cudzinec, ktorý o Slovensku síce veľmi veľa nevie, no zato má chuť ho objaviť na vlastnú päsť. Pre tých, ktorí neovládajú angličtinu, je možné si nastaviť aj slovenské titulky, stojí to za to.

 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá