Tento psík má nesmierne dôležitú úlohu pri prevádzke letiska. Dohliada na bezpečnosť

  • Pes, ktorý sa vďaka svojej každodennej práci stáva hrdinom
  • Je to jediný pes v krajine, ktorý pracuje pre letisko
  • Toto je príbeh, v ktorom sa spája práca a zábava
pes-zachrana-letiska
instagram.com/airportk9
  • Pes, ktorý sa vďaka svojej každodennej práci stáva hrdinom
  • Je to jediný pes v krajine, ktorý pracuje pre letisko
  • Toto je príbeh, v ktorom sa spája práca a zábava

Letisko Cherry Capital Airport sa nachádza v meste Traverse City v štáte Michigan. Na tomto letisku pracuje veľa ľudí a jedným z nich je Brian Edwars a jeho pes Piper. Čím sú títo dvaja takí výnimoční?

Práve Piper je považovaný za najdôležitejšieho člena tímu – je špeciálne vyškolený a jeho misiou je „zbaviť sa“ na letiskovej dráhe všetkých vtákov. Odháňa a plaší vtáky, ako sú sovy, vrany a čajky z dráh letiska, aby zabránil možnej kolízii lietadiel s vtáctvom. Piperov ľudský partner a psovod Brian zdieľal dôležitosť práce Pipera, pretože obaja túto prácu milujú.

„Vtáky môžu spôsobiť veľa rôznych druhov škôd. Väčšina útokov na vtákov je spôsobená menšími vtákmi, ktorí by mohli spôsobiť iba ľahšie škrabance, no ak je vták dostatočne veľký a je pohltený do motora, môže spôsobiť naozaj vážne zlyhanie. Nemyslím si, že Piper to považuje za prácu. Myslím, že preňho to je hra,“ rozpráva Brian.

 

Whoa. Yesterday, Piper and I were fooled by the whole of the air station into believing we were to be at the award ceremony during the airshow’s „open ramp“ to take a picture with this year’s recipient of @uscg Air Station Traverse City’s Cherry Wings Award. To our complete shock, Commanding Officer Greg Matyas asked us to step forward to receive the award for „outstanding support of Coast Guard Air Station Traverse City.“ What a complete and utter honor. Why the lame smile on my part you ask? That’s me holding back the tears. Piper and I are so happy to be a very small part of the Coast Guard family, no recognition necessary. To the men and women of Air Station Traverse City: all we can say is thank you. And while we truly appreciate this awesome award, your kindness and friendship has been, and will be, the greatest award we’ll ever receive. 📷: USCG Great Lakes #airportk9 #airport #k9 #k9team #k9storm #rexspecsk9 #spikesk9fund #aviation #uscg #coastguard #military #humble #bordercollie #dog #dogsoffreedom #dogsofinstagram #workingdog #traversecity #puremichigan

Príspevok, ktorý zdieľa K-9 Piper (@airportk9),

Zdroj: laughingsquid.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech