Tento salaš pri Ružomberku už roky vyrába poctivé syry bez konzervantov! V idylickom prostredí tu ochutnáš tradičné slovenské špeciality

  • Salaš krajinka poskytuje svojim návštevníkom útočisko pred uponáhľaným svetom.
  • Salaš krajinka poskytuje svojim návštevníkom útočisko pred uponáhľaným svetom.

Salaš Krajinka nie je iba ďalšou kolibou pri ceste, kde najväčšou špecialitou je to jedno jedlo, ktoré nie je uvarené z polotovaru. Krajinka stavila na kvalitu, autenticitu a úctu ku tradíciám salašníctva.

Aj vy môžete byť súčasťou tejto jedinečnej atmosféry starých bačov a pastierov. Môžete zblízka vidieť chov oviec, vrátane ich pasenia, dojenia a spracovania ovčieho mlieka tradičným ručným spôsobom. Nepoužívame žiadne konzervačné látky, čo je v dnešnej dobe veľkou vzácnosťou,” tvrdí Salaš Krajinka na svojej stránke.

Príbeh tohto zaujímavého salaša začal už v roku 2000, kedy rodina Badánikovcov kúpila pozemky od družstva v likvidácií. Vtedy ich zámerom bol chov koní. No rýchlo si všimli, že miestni obyvatelia si do vtedajšieho ovčína stále chodia od bačov kupovať syr.

Vznikol tak nápad obnoviť salaš, ktorý bol už v roku 1983 založený na chov 1 000 oviec a začať predávať syry na plno. Ku predajni neskôr pribudla reštaurácia a pekáreň a z Krajinky sa tak stal zaujímavý a komplexne pôsobiaci biznis.

Badánikovcom sa podarilo vytvoriť veľmi príjemnú atmosféru. Sústreďujú sa na kvalitu a čerstvosť svojich výrobkov. A keďže nepoužívajú konzervanty a pasterizované mlieko, je dôležité, aby sa ku zákazníkovi dostali čo najskôr. Väčšina teda končí priamo v ponuke reštaurácie.

Tá vznikla prestavaním časti maštale, do ktorej zvyšku môžu zákazníci popri jedle nazrieť cez presklenú stenu. O spokojnosti zákazníkov svedčí aj certifikát výnimočnosti od TripAdvisor, ktorý Salaš Krajinka získal za dlhodobo pozitívne recenzie.

Po areáli sa bežne voľne preháňajú zvieratá a návštevníci majú možnosť zažiť aspoň na chvíľu atmosféru života so zvieratami. Na to, ako naši predkovia tradične žili, často zabúdame. Je teda dobré, že existujú miesta ako Salaš Krajinka, ktoré sa snažia priniesť autenticitu našich tradícií do moderného sveta.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech