Tento Slovák z vďaky za kvalitnú prácu našich lekárov zadarmo rekonštruuje zanedbané kúpeľne detskej nemocnice

  • Vďačnosť môže mať rôzne formy, vrátane darovania novej kúpeľne detskej nemocnici.
collageewdwed
Michal Petrik Photography, unsplash.com
  • Vďačnosť môže mať rôzne formy, vrátane darovania novej kúpeľne detskej nemocnici.

Slovenské nemocnice sú v dezolátnom stave. Je to už tak bežné, že sa nad tým už ani veľmi nepozastavujeme a pobyt v nemocnici si odtrpíme okrem choroby aj kvôli nedostatočným podmienkam.

Našťastie to neplatí o lekároch, ktorí v nich pracujú. Samozrejme, všade sa nájdu výnimky, no vo všeobecnosti sú slovenskí lekári kvalitní a profesionálni. Pozitívnu skúsenosť s nimi mal aj dizajnér kúpeľní Mário Ďuriš, keď jeho manželka a syn museli byť hospitalizovaní.

„Bol som nadšený, ako nám pomáhajú. Dopadlo to tak, že malý je zdravý, dokonca o dva mesiace skôr, ako mal byť. Bolo tam dobré vyžarovanie, vrchná sestra, lekárka, všetko,“ povedal Mário pre aktuality.sk


Bohužiaľ, o nemocnici samotnej sa v superlatívoch vyjadrovať nemohol. Prvý problém, ktorý si všimol, bolo predelenie izieb sklenenými oknami.

„Keď sa zažalo centrálne svetlo, tak všetky deti sa pobudili. Pýtal som sa ich prečo nemáte stolné lampičky, odpovedali, že na to nemajú peniaze. Tak som im kúpil 18 lampičiek, a tým to začalo,“ povedal Mário pre aktuality.sk.

Okrem lampičiek kúpil nemocnici aj chladničku a mikrovlnku. No iba pri tom sa nezastavil. Všetci vieme, ako vyzerajú nemocničné kúpeľne. Máriovi to ako dizajnérovi nedalo a z vďaky za profesionálny prístup zrekonštruoval jednu kúpeľňu. Svojich dodávateľov presvedčil, aby každý z nich niečo daroval, a po dvoch mesiacoch bola nová kúpeľňa hotová.

„Videl som, v akých podmienkach sa sprchujú a umývajú. Chcel som, aby tie mamičky, ktoré si už aj tak prežívajú dosť, mali aspoň záver dňa pekný,“ povedal Mário pre dobrenoviny.sk.

Jedna celá kúpeľňa je sama o sebe obrovskou pomocou, no Mário sa neplánuje zastaviť iba pri jednej.

„V blízkej budúcnosti by sa mali prerobiť všetky kúpeľne na oddelení, prisľúbil som, že pomôžem opäť so všetkým. Od návrhu až po realizáciu,“ povedal Mário pre dobrenoviny.sk.

Nezištná pomoc je vždy obdivuhodná. To, že táto sa udiala v priestoroch, o ktoré sa štát očividne nedokáže poriadne postarať, znamená ešte viac. Ukazuje totiž, že sa to dá. Stačí iba trocha vďaky a zamerania na hľadanie riešení namiesto zvaľovania viny a zodpovednosti na druhých.

Z Mária Ďuriša si môžeme vziať príklad všetci. Každý máme niečo, čo dokážeme ponúknuť. Či už sú to nové kúpeľne, rôzne iné služby alebo jednoducho náš čas. Nájsť niekoho, kto našu pomoc ocení, by nemalo byť vôbec ťažké. A stojí to za to.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech