Tento streetfoodový stánok dobyl Bratislavu sladkou bombou v podobe čerstvých a kvalitných belgických wafflí

  • Bratislavská streetfoodová scéna má ďalší významný prírastok s názvom Ty Waffla!
collage
  • Bratislavská streetfoodová scéna má ďalší významný prírastok s názvom Ty Waffla!

Bratislavská streetfoodová scéna každým dňom rastie. Doba, kedy si na ulici zohnal iba pochybný kebab, je už za nami a ľudia čoraz častejšie vyhľadávajú stánky s kvalitným a rýchlym jedlom.

Pri Tescu na Kamennom námestí vyrástla taká malá aleja rôznych stánkov a koncom minulého roka sa tu objavil veľmi zaujímavý nový hráč. Volá sa Ty Waffla!, a ako si už z názvu vytušil, nepredáva bagety.

Stánok samotný je vyrobený z lodného kontajnera a vyzerá veľmi dobre. No hlavnou marketingovou zbraňou je vôňa, ktorá sa z neho šíri. Chrumkavé waffle sa pečú priamo na mieste, čiže vždy dostaneš čerstvú. Znamená to síce, že si na ňu chvíľu počkáš, no rady trpezlivých zákazníkov pred hnedým stánkom dokazujú, že to stojí za to.

Samotná waffla stojí 1,50 eur. Na ňu si potom môžeš nakombinovať rôzne ingrediencie po 50 centov. Vybrať si môžeš z belgickej čokolády, rôznych druhov čerstvého ovocia, šľahačky, či javorového sirupu. Čo sa týka možných kombinácii, fantázii sa medze nekladú.

Waffle z Ty Waffla! pravdepodobne nie sú niečím, čo by ti lekár odporučil jesť každý deň. No ak ťa v meste prepadne chuť na sladké, sú určite aj horšie možnosti ako tieto voňavé dobroty z lodného kontajnera s otváracími hodinami od 10:59 – 19:01. Keď už zhrešiť, tak nech to stojí za to ;).

foto: IG/@tywaffla

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech