Tento týždeň bol na cestách plný kuriozít. Policajti odchytili loď na diaľnici aj pretekára bez vodičáku

  • Polícia sa stretáva skutočne s kurióznymi prípadmi
  • Tento týždeň sa s nimi akoby vrece pretrhlo
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, Facebook/Polícia Slovenskej republiky
  • Polícia sa stretáva skutočne s kurióznymi prípadmi
  • Tento týždeň sa s nimi akoby vrece pretrhlo

Slovenské cesty a s nimi aj príslušníci polície v posledných dňoch zažili poriadne bizarnosti. Aj napriek tomu, že sa medzi ľuďmi vždy a s obľubou šíria vtipy o policajtoch, musíme uznať, že občas potrebujú obrovskú dávku trpezlivosti.

Spanikáril a zastal

Polícia týždeň započala skutočnou kuriozitou. Tá sa odohrala policajtom z Kremnice, ktorí kontrolovali 35-ročného vodiča v Bartošovej Lehôtke. Nad spôsobom, akým sa vodič ku hliadke dostal, ostáva rozum stáť. V tomto prípade by bolo skutočne na mieste povedať, že Božie mlyny melú pomaly, ale isto.

„Vodič, ktorý spozoroval policajnú hliadku spanikáril, zastal a už sa nedokázal pohnúť,“ uvádza na sociálnej sieti Polícia Slovenskej republiky. Hliadka ho podrobila kontrole a pri dychovej skúške nafúkal 2,75 promile.

Aby toho nebolo málo, policajti navyše zistili, že osoba šoférovala bez vodičského oprávnenia. „Na mieste bol zadržaný a obvinený skončil v cele policajného zaistenia,“ uzatvára prípad Polícia SR. Ako jeden z komentujúcich občanov podotkol, ak by osobe vo vrecku zaistili aj nejaké drogy, vodič by mal na konte hat-trick.

Pri odbočke na Budimír

Ďalšia osoba, ktorá si pozornosť polície doslova pýtala, bola odhalená na diaľnici D1. Asi netreba nijako objasňovať, že ak má vodič uložený právoplatný trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá, za volantom jednoducho nemá čo hľadať.

Ak by sa už niekto k podobnému porušeniu pravidiel rozhodol, mnohí by sme predpokladali, že sa vodič bude počas jazdy pokúšať pôsobiť čo najnenápadnejšie. Nie všetci však volia podobnú taktiku a niektoré prešľapy sú očividnejšie, než vykrádanie štátnej pokladnice či plagiátorské kúsky našich politikov.

Po diaľnici sa rútil rýchlosťou cez 200km/h a za volantom pri tom nemal čo hľadať. Policajnou PUMOU bolo riešené prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti 31-ročným vodičom na diaľnici D1 pri odbočke na Budimír. Pri kontrole bolo zistené, že vodič má uložený právoplatný trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá, preto bol skutok odovzdaný poverenému policajtovi KDI Košice na trestné stíhanie,“ uviedla na sociálnej sieti Polícia Slovenskej republiky.

Polícia
zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Loď na dialnici

V súvislosti s vymenúvaním podobných prípadov by si príslušníci polície jednoznačne mohli vytvoriť záložku s názvom „Kto dá viac“? Hranicu bizarnosti by určite ako prvá prekročila loď na diaľnici. Ako Polícia Slovenskej republiky uvádza, jej príslušníci z Bratislavského kraja zažili počas dvoch nocí na cestách neuveriteľné zážitky, a nie, naozaj sa im počas noci nesnívalo.

Počas prvej noci diaľniční policajti spozorovali vozidlo, ktoré prevážalo nadrozmerný náklad. Áno, bola ním loď, ktorá prechádzala po diaľnici D1 v smere z Trnavy do Bratislavy. „Pri následnej kontrole policajti zistili že vodič nemal povolenie na zvláštne užívanie komunikácie a rovnako dĺžka a šírka nákladu presahovala maximálne povolené rozmery. Vozidlo následne odstavili na mieste, kde netvorilo prekážku v cestnej premávke, a vodičovi zadržali osvedčenie o evidencii vozidla a tabuľky s evidenčnými číslami.

Keďže nasledujúci deň doručil prepravca platné povolenie, s nákladom mohli pokračovať v ďalšej ceste a tabuľky s evidenčnými číslami ako aj osvedčenie o evidencii vozidla mu boli vrátené,“ objasňujú prípad príslušníci polície.

Ako sami ďalej pokračujú, okrem prípadu lode riešili aj ten s názvom „bratislavský doubledecker“. Bratislavskí diaľniční policajti na Moste Lafranconi zahliadli vodiča nákladného vozidla cudzej štátnej príslušnosti. Ten mal na ložnej ploche valníka umiestnené ďalšie motorové vozidlo. Nakoľko ale náklad nespĺňal ustanovené podmienky, vodič bol riešený za priestupok v zmysle zákona.

Zdroj: facebook/Polícia Slovenskej republiky

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK