Tento víkend sa uskutočnia Univerzitné majstrovstvá SR v ešportoch s prizepoolom 2450€. Naprázno neodídu ani diváci

image2

Univerzitné majstrovstvá SR nám tento víkend 28.1.2022 – 30.1.2022 odhalia víťazov turnajov CS:GO, League of Legends a Hearthstone.  

Spoznajte najlepších univerzitných ešportovcov počas finále UNI MSR, ktoré štartujú už tento piatok 28.1. Počas najbližších troch dní spoznáte elitu slovenskej univerzitnej scény. Finálové súboj môžete sledovať naživo prostredníctvom streamovacej služby Twitch

Harmonogram finále UNI MSR:  
  • Piatok 28.1. – 15:00 – 22:00 – Hearthstone 
  • Sobota 29.1. – 12:00 – 22:00 – Deutsche Telekom IT Solutions CS:GO 
  • Nedeľa 30.1. – 12:00 –22:00 – Accenture League of Legends 

Vo finále UNI MSR ide skutočne o veľa! Kvalifikované tímy si zahrajú o celkový prizepool 2450€. Navyše najlepší tím v Accenture League of Legends turnaji postupuje na prestížneho podujatie University Esports Masters, kde zabojuje o prizepool vo výške 15 000€. Víťazný tím z Deutsche Telekom IT Solutions CS:GO turnaja bude taktiež reprezentovať Slovensko na novom medzinárodnom univerzitnom ešportovom podujatí – V4 University esport championship s prizepoolom 2000 

Počas finálového víkendu môžete okrem sledovania ešportových výkonov zabojovať o skvelé vecné ceny v súťažiach. Spoločnosť Neseda si pripravila pre divákov súťaž o špeciálnu stoličku pre dynamické sedenie v hodnote 800€. Stačí vyplniť krátky formulár . Okrem toho si môžete vylepšiť aj svoju hernú výbavu o konzolu XBOX Series X, ktorú do súťaže venovala spoločnost proHR. Pre zapojenie vyplňte jednoduchý formulár na ich oficiálnej stránke tu. Víťazi oboch súťaží budú vyžrebovaní počas livestreamu UNI MSR 30.1. 

Finálový víkend nám už v piatok od 15:00 odštartujú zápasy Hearthstone turnaja. V ňom si zmeria sily 4 TOP hráčov z Univerzitnej ligy. Svoj minuloročný titul sa pokúsi obhájiť Patriq678. Postavia sa proti nemu neľahký súperi – HiImJoZo, ktorý má taktiež na konte titul univerzitného majstra, majsssster a Dmnk0. Budeme mať staronového majstra alebo pridáme nové meno medzi víťazov ? Zistíme už v piatok od 15:00 na https://www.twitch.tv/yzonesk.

Sobota prinesie súboje CS:GO tímov. V semifinálových zápasov proti sebe nastúpia obhajcovia titulu Comenius esport, ktorí nastúpia proti tímov UCM TEDI Bears Indigo, Esport UPJŠ a Esport TUKE. Opäť sa naskytá otázka, či budú Comenius esport pokračovať vo svojej víťaznej šnúre z predchádzajúcich semestrov alebo spoznáme nového univerzitného majstra SR. 

Majstrovský víkend zakončia súboje v League of Legends turnaji, kde sa hrá nielen o atraktívny finančný prizepool, ale aj postup na UEM. Tím ESTUBA, ktorý reprezentuje Slovenskú technickú univerzitu, je momentálnym držiteľom titulu a pokúsi sa opäť prebojovať na medzinárodné podujatie. V ich ceste bude stáť zostava z Nitrianskej UKF – UKF E-Sports. V druhom seminifinále si svoje sily zmeria druhá zostava STU – ESTUBA Fractal proti reprezentantom Univerzity Cyrila a Metoda v Trnave – UCM Tedi Bears Kappa.  

Počas posledného finálového dňa zavíta do štúdia aj špeciálny hosť – Karol Kučera, splnomocnenec vlády SR pre mládež a šport, poslanec NR SR a bývalý profesionálny tenista. Sledujte livestream na https://www.twitch.tv/yzonesk v nedeľu 30.1. od 14:00. Generálnym partnerom UNI MSR je spoločnosť TIPOS 

Pre viac info sledujte facebook fanpage Slovenský univerzitný ešport a web www.yzone.sk  

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá