Terno využíva pád Kačky na svoj rast, pod svoje krídla berie aj bývalých zamestnancov skrachovanej siete

  • Spoločnosť Terno real estate otvorila prvé dve prevádzky, ktoré získala po skrachovanej sieti Kačka
  • Obchody pod značkou Terno môžu zákazníci od soboty navštevovať v obciach Beluša a Pukanec
  • Ďalšie dve predajne plánuje spoločnosť otvoriť 18. novembra v Novom meste nad Váhom a Nitre
hero
Terno
  • Spoločnosť Terno real estate otvorila prvé dve prevádzky, ktoré získala po skrachovanej sieti Kačka
  • Obchody pod značkou Terno môžu zákazníci od soboty navštevovať v obciach Beluša a Pukanec
  • Ďalšie dve predajne plánuje spoločnosť otvoriť 18. novembra v Novom meste nad Váhom a Nitre

Terno má v pláne postupne prevziať minimálne ďalšie dve desiatky predajní a s nimi vrátiť prácu aj pôvodným zamestnancom, ktorí momentálne čelia veľmi nepríjemnej situácii, nakoľko im neboli vyplatené mzdy.

Štátny tajomník MPSVR SR Branislav Ondruš sa na pobočke Sociálnej poisťovne v Lučenci stretol so správkyňou konkurznej podstaty spoločnosti Potraviny Kačka, a.s a s predsedníčku Odborového zväzu pri CBA Simonou Stierankovou. Spolu so Sociálnou poisťovňou dohodli postup, aby sa prepustení zamestnanci spoločnosti dostali čo najskôr k dávkam z garančného poistenia z dôvodu nevyplatenia miezd.

Ako šiel čas s Kačkou: Potraviny po pol roku skrachovali, nepomohla im ani investičná injekcia Zamestnanci obchodného…

Gepostet von Janka Lilla Esper am Mittwoch, 9. Oktober 2019

Zamestnancom, ktorých sa nevyplatenie miezd týka, odkazuje: „Hoci náš rezort nemá žiadny vplyv na to, v akej situácii ste sa ocitli, chápeme, že zvládnuť ju je na hranici ľudských možností normálneho človeka a nepochybne je to o to ťažšie, ak ste boli v spoločnosti Potraviny Kačka, a. s. v konkurze zamestnaní aj s manželom/manželkou a prípadne sa navyše staráte o deti. Preto vás chceme ešte raz ubezpečiť, že aj my v Sociálnej poisťovni i na úradoch práce, pôjdeme na hranicu našich možností, aby ste sa v tejto nesmierne ťažkej životnej situácii čo najskôr dostali k peniazom, na ktoré máte nárok,“

Nie všetci bývalí zamestnanci však skončia bez práce. Terno v súčasnosti preberá prevádzky skrachovanej Kačky, pričom počíta aj s bývalými zamestnancami tejto siete.

V priebehu novembra otvoríme ďalšie dve predajne v Novom meste nad Váhom a v Nitre. Už dnes však môžem potvrdiť, že postupne pod našu značku prejde ďalších 20 predajní, a to aj s ich bývalými zamestnancami,“ hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Terno real estate Stanislav Čajka.

Obyvatelia Kráľovej pri Senci na fotke určite spoznajú miestnu predajňu Terno, ktorá tiež prešla renováciou 🍀 Ako sa vám pozdáva?

Gepostet von Terno am Dienstag, 8. Januar 2019

Podľa Čajku sa však množstvo predajní, ktoré prejdú pod Terno môže ešte zvýšiť. „Naďalej intenzívne pracujeme na tom, aby sme pod našu značku získali ďalšie obchody po odchádzajúcej sieti Kačka,“ dodáva Čajka. Celkovo tak prácu späť získa minimálne 150 bývalých zamestnancov siete Kačka, a to bez akejkoľvek podpory štátu.

Krach Kačky hrá Ternu do karát

Terno real estate neustále hľadá a analyzuje nové príležitosti na rast a zvyšovanie počtu predajní na Slovensku. „Situácia na trhu, ktorá nastala po odchode siete Kačka zo Slovenska, nám umožňuje náš rast výrazne urýchliť. Do rastu našej siete predajní a obnovy obchodov neustále investujeme s cieľom vytvárať príjemnejšie prostredie nielen pre zákazníkov, ale aj pre našich zamestnancov,“ vysvetľuje Čajka.

zdroj: KRAJ

Pod spoločnosť Terno real estate patrí sieť potravín TERNO, Moja Samoška a od marca minulého roka aj nový koncept potravín KRAJ.

zdroj: Terno, employment.gov.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech