Tesco obmedzuje online nákupy, v niektorých kategóriách kúpiš len do 12 potravín

  • Tesco mení pravidlá pre online nákup, obmedzuje počet kusov, ktoré si budeš môcť kúpiť
befunky-collage-1-4-1090x610
TASR
  • Tesco mení pravidlá pre online nákup, obmedzuje počet kusov, ktoré si budeš môcť kúpiť

Obchodný reťazec Tesco sa rozhodol pristúpiť na opatrenia, kvôli koronavírusu a svoje online nákupy chce obmedziť. Dôvodom má byť dostupnosť potravín pre všetkých ľudí.

„V aktuálnej situácii chceme zabezpečiť, aby sa najmä základné potraviny bezpečne dostali k čo najväčšiemu množstvu zákazníkov,“ píše sa na stránkach Tesco.

Spoločnosť ďalej tvrdí, že v snahe vyhnúť sa šíreniu nákazy sa rozhodli podľa odporúčaní a opatrení prijatých Ústredným krízovým štábom Slovenskej republiky prísť počas nasledujúcich týždňov s určitými limitáciami a zmenami v pravidlách nakupovania cez internet.

Aby boli základné potraviny dostupné pre čo najviac zákazníkov, Tesco obmedzilo počet produktov, ktoré si môže zákazník v určitých kategóriách kúpiť, a to na 12 kusov.

Platba len kartou

„Pre dostupnosť všetkých produktov robíme maximum, ale môže sa stať, že vo vybraných prípadoch bude dočasne obmedzená,“ píše Tesco. Reťazec ďalej upozorňuje, že z dôvodu väčšieho záujmu zákazníkov sa môže stať, že dostupných termínov pre online nákupy bude menej.

Tesco tak odporúč objednať si donášku s väčším predstihom. V takýchto prípadoch si môžete objednať tovar až tri týždne dopredu a meniť čas doručenia až do 23.00 hod. pred dňom doručenia, pokiaľ sa tak rozhodnete,“ vysvetľuje Tesco.

Najväčší reťazec na Slovenku sa rozhodol zmeniť aj spôsob platby a bude možné zaplatiť len kartu. Nie je teda možné platiť kuriérovi v hotovosti do ruky.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech