Tesla: Boli sme arogantní a pridali sme do Modelu X priveľa nových technológií

  • Iba pár dní po predstavení nového Modelu 3 a neuveriteľnom počte predobjednávok, ktoré Tesla na svoj najnovší elektromobil prijala, čelí automobilka kritike zo strany médií a analytikov.
titulna
  • Iba pár dní po predstavení nového Modelu 3 a neuveriteľnom počte predobjednávok, ktoré Tesla na svoj najnovší elektromobil prijala, čelí automobilka kritike zo strany médií a analytikov.

Celoročným cieľom spoločnosti je dodať 80 až 90-tisíc automobilov, čo sa jej zatiaľ úplne nedarí. Aby počet dodržala, očakávalo sa od nej, a sama vyhlásila, že v prvom kvartáli dodá minimálne 16 000 vozidiel. Toto číslo sa však zastavilo na 14 820. Aby svoj cieľ splnila, najbližšie dva kvartály musí toto číslo narásť alebo ju čaká veľmi ťažký koniec roka, v ktorom bude nútená dodať odhadom okolo 35 000 áut.

2

foto: theverge.com

 

Prečo sa to stalo?

„Z celkového počtu dodaných automobilov bolo 12 420 Modelov S a iba 2400 Modelov X,“ tvrdí hovorca Tesly a na obranu spoločnosti dodáva, že počet automobilov v prvom kvartáli bol až o 50% vyšší, ako v rovnakom období minulého roku. „Všetko pokračuje podľa plánov a svoj ročný predpoklad splníme.“

Vinníkom je SUV Model X. „Nižší počet dodaných áut bol výrazne ovplyvnený nedoručenými súčiastkami od viacerých našich dodavateľov. Výpadok trval navyše oveľa dlhšie, ako to naši dodávatelia tvrdili. Hneď po vyriešení týchto problémov sa výroba a počet dodaných automobilov dostali na správnu trať.“

 

Elon a jeho tím si však tentokrát uškodili aj sami, čo priznávajú. „Boli sme arogantní a do prvej generácie Modelu X sme pridali priveľa nových technológií. Zároveň sme však precenili dodávateľov, ktorí očakávania nedokázali splniť. Ideálne by bolo, keby sme dokázali všetky súčiastky vyrobiť interne. Na to však nemáme dostatočné kapacity“ 

teslaa

foto: Tesla Motors

 

Väčšinu zrejme napadne, že keď Tesla nestíha teraz, čo bude robiť, keď chce dodať takmer 300 000 predobjednaných Modelov 3?

Spoločnosť sa vyjadrila, že sa zamerala na vyriešenie všetkých problémov, ktoré by sa v budúcnosti opakovať už nemali. Elon je napriek svojmu skromnému vystupovaniu známy svojím ráznym (a hlasitým) riešením problémov. Práve preto verím, že sa problémy nebudú opakovať a svojej Tesly sa zákazníci dočkajú včas.

1

foto: Tesla Motors

zdroj: businessinsider.com, zdroj titulnej fotografie: businessinsider.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech