Tesla otvorila svoju najväčšiu nabíjaciu stanicu na svete

  • Spoločnosť Tesla má po celom svete viac ako 1300 rýchlo-nabíjacích staníc pre trojicu svojich elektromobilov.
  • Nedávno otvorila svoju najväčšiu stanicu Tesla Supercharger a to v Kalifornii.
10
yelp.com
  • Spoločnosť Tesla má po celom svete viac ako 1300 rýchlo-nabíjacích staníc pre trojicu svojich elektromobilov.
  • Nedávno otvorila svoju najväčšiu stanicu Tesla Supercharger a to v Kalifornii.

Majitelia elektromobilov s logom značky Tesla majú pre potreby nabíjania svojich vozidiel k dispozícií už nejaký ten čas nabíjacie stanice Tesla Supercharger, ktoré sú postupne rozširované do celého sveta. Najhustejšiu sieť nabíjacích staníc tvorí oblasť Spojených štátov amerických, no pomaly sa na USA doťahuje Západná a Severná Európa spolu s východom Číny a Japonskom.

V súčasnosti sa po celom svete nachádza viac ako 1300 nabíjacích staníc od Tesly. Majitelia elektromobilov Tesla si však na nabíjacích staniciach Supercharger môžu nabiť svoje vozidlá oveľa rýchlejšie ako je tomu u bežných nabíjacích staníc.

Supercharger stanice totižto disponujú technológiou rýchlo-nabíjania batérií nachádzajúcich sa v modeloch S, X a najnovšieho modelu 3. Nabitie batérie elektromobilu z nuly na polovicu potrvá približne dvadsať minút, dvojnásobok času nabije elektromobil na 80%. Za hodinu a štvrť stráveného na staniciach Tesla Supercharger je vozidlo schopné pokračovať ďalej v ceste s „plnou nádržou“ až do vzdialenosti 480 kilometrov.

Tesla však nedávno otvorila svoju historicky najväčšiu nabíjaciu stanicu v Kalifornskom mestečku Kettleman City. ktoré sa svojou polohou nachádza neďaleko diaľnice 5 Freeway, hlavnom ťahu medzi mestami Los Angeles a San Francisco.

Súčasťou stanice je 40 samostatných nabíjacích miest, ktoré sú k dispozícií nonstop. Po zaparkovaní má vodič možnosť oddýchnuť si v neďalekom privátnom salóniku, ktorý poskytne všetko pre oddych a skráti čakaciu dobu na nabitie elektromobilov.

Vo vnútri sa nachádzajú klimatizované priestory kde je možné si vychutnať jedlo či kávu, odpočinúť si v pohodlných kreslách oddychovej zóny, alebo využiť toalety.

V ďalšej miestnosti je možné si prehliadnuť ďalšie služby, ktoré ponúka spoločnosť Tesla, ako sú solárne strechy Tesla Solar, či nabíjacie batérie pre domácnosti Tesla Powerwall.

Na jednom z dvoch veľkých plazmových obrazoviek je možné využiť služby interaktívnej mapy všetkých nabíjacích staníc Supercharger na svete.

Jednotlivé stanice zobrazujú aj aktuálny stav využitia a možnosť naplánovať si tak cestu cez tieto oblasti.

Tesla nezabudla ani na štvornohých spoločníkov ľudí a pripravila priestor aj pre nich.

zdroj: businessinsider.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech