Tesla predstavila „cyberštvorkolku“ za 1 700 eur. Vypredala sa mihnutím oka

  • Štvorkolka vyzerá veľmi futuristicky a podobá sa na model pre dospelých
  • Problémom je, že verzia pre dospelých sa zatiaľ nepredáva
  • Cenovka vianočného darčeka mnohých amerických detí je takmer 1700 eur
Cybersquad
Cybersquad, TASR/Pavel Neubauer, Tesla
  • Štvorkolka vyzerá veľmi futuristicky a podobá sa na model pre dospelých
  • Problémom je, že verzia pre dospelých sa zatiaľ nepredáva
  • Cenovka vianočného darčeka mnohých amerických detí je takmer 1700 eur

Tesla je auto, o ktorom sníva veľa ľudí, nie každý si ho však môže dovoliť. Spoločnosť si však pravdepodobne povedala, že keď je cena auta príliš vysoko, kúpte ho aspoň svojim deťom. Druhého decembra predstavila zmenšenú verziu Cyberquadu, ktorá ukazuje, ako by mohla vyzerať aj verzia pre dospelých. 

Štvorkolku pre deti si mohli kúpiť nadšení rodičia na stránke Tesly za 1 900 dolárov, čo je takmer 1 700 EUR. Podobá sa na model, ktorý šéf Tesly Elon Musk predstavil pred niekoľkými rokmi pri uvedení Cybertrucku. 

Na rozdiel od verzie pre dospelých sa však detská štvorkolka začne dodávať v Amerike v nasledujúcich dvoch až štyroch týždňoch. Verzia, na ktorú potrebujete naozajstný vodičský preukaz, sa ešte nezačala ani predávať. 

Cybersquad pre deti sa dizajnovo dá najviac prirovnať k dospelému modelu. Má hranatú športovú karosériu so sploštenými panelmi, predné a zadné svetlá LED. Konštrukcia je celooceľová rámová. Štvorkolka má odpružené sedadlo, nastaviteľné odpruženie a zadnú kotúčovú brzdu. 

Technické parametre

Sedadlo je podľa portálu Tech Times čalúnené, skonštruované tak, aby sa vodičovi sedelo pri jazde pohodlne.

Spoločnosť odporúča kupovať štvorkolku pre deti staršie ako 8 rokov s maximálnou váhou 68 kilogramov. Hlavný dizajnér štvorkolky dokonca na svojom Twitteri uviedol, že so štvorkolkou si užijú zábavu aj dospelí. 

Štvorkolka sa nedá zahanbiť ani výkonom. Má 2 možné nastavenia rýchlosti, dokáže ísť 8 kilometrov za hodinu a 16 kilometrov za hodinu, rýchlosť pri cúvaní je 8 kilometrov za hodinu. 

Dojazd štvorkolky je údajne viac ako 24 kilometrov. V karosérii sa ukrýva lítium-iónová batéria, ktorá vozidlo poháňa. Nabitie však chvíľu trvá, podľa The Verge sa baterka nabíja na 100 percent až 5 hodín. 

zdroj: Tesla

Spoločnosť dodáva Cybersquad rozmontovaný a len v USA.  Navyše, podľa oficiálnych stránok Tesly je aktuálne produkt vypredaný a tí, ktorí si ho stihli objednať, nemajú istotu, že vozidlo stihne prísť do Vianoc. 

Zdroje: The Verge, Tech Times, Twitter

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie