Tesla predstavila lacnejší Model S – do hry sa vracia S 60 a 60D

  • Sedan na elektrický pohon, ktorým sa spoločnosť Tesla Motors preslávila po celom svete - Model S60 vstáva z mŕtvych.
tesla_model_s_60_startitup
  • Sedan na elektrický pohon, ktorým sa spoločnosť Tesla Motors preslávila po celom svete - Model S60 vstáva z mŕtvych.

Tesla dnes predstavila 2 staronové, ale hlavne lacnejšie Modely S 60 a 60D. Lacnejší S 60 stojí $66 000, má zadný pohon, maximálnu rýchlosť 209 km/h, zrýchli z 0 na 100 km/h za 5,5 sekundy a na jedno nabitie dokáže prejsť (podľa spoločnosti) až 337 kilometrov.

Drahší z bratov – Model S 60D stojí $71 000 dolárov, má pohon všetkých kolies, dojazd 350 kilometrov a zrýchliť z 0 na 100 dokáže za 5,2 sekundy. Oba modely sú už online a zákazníci si ich môžu zo stránky Tesla Motors objednať.

tesla_model_s_60_startitup_models

Čo sa týka výbavy, oba modely sú vybavené hardvérom Autopilota, ten je však softvérovo zablokovaný a na odblokovanie je treba prihodiť 3000 dolárov.

Nie je to tak dávno, čo Tesla zmenila dizajn sedanu. Model S dostal v apríli novú masku, nové LED svetlomety, rýchlejšie nabíjanie batérií a systém filtrácie vzduchu z Modelu X, ktorý je schopný pasažierov ochrániť pred biologickými zbraňami. Tieto novinky majú dva dostupnejšie modely už v základnej výbave.

Číslo 60 v názve modelu značí kapacitu jeho batérie, čiže 60 kWh. V skutočnosti je však v aute zabudovaná batéria s kapacitou 75 kWh, ale Tesla tu znova použila svoju softvérovú „bránu“ a väčšiu kapacitu odomkne za poplatok $9000. Táto väčšia kapacita dodá elektromobilu až o 19% zvýšený dojazd.

tesla_model_s_60_startitup_kWh

Je skvelé vidieť, ako softvér mení automobily. Iba si to prestav: Kúpiš základnú výbavu a neskôr, ak budeš mať prostriedky si funckie jednoducho dokúpiš. Jednoduché ako na smartfóne. Je však vidieť, že Tesla myslí nie len na zákazníka aj na biznis, keby jej nešlo o cenu, na 60 kWh model by sa s vykašľali a jendoducho by znížili cenu modelu s vyššou kapacitou.

Zdroj: Theverge.com, zdroj fotografií: Tesla

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech