Tesne pred začiatkom „zápasu storočia“ v Oktagone menia stávkové kancelárie názor na víťaza

  • Zápas storočia sa odohrá v pražskej aréne O2 a je vysoko očakávaný a sledovaný
BeFunky-collage (6)
TASR
  • Zápas storočia sa odohrá v pražskej aréne O2 a je vysoko očakávaný a sledovaný

V pražskej O2 Aréne sa už dnes o 22:00 začne dlho očakávaný zápas v MMA kde sa predstaví slovenský bojovník Attila Végh. Na súboj vyzve svojho českého kolegu Karola Vémolu.

Zápas je vysoko sledovaný a stávkové kancelárie mali pred pár týždňami jasno v tom, kto vyhrá.

Stávkové spoločnosť Niké, Fortuna a Tipsport jasne predpokladali, že víťazom bude Čech Vémola. Ak si chcel niekto staviť na víťazstvo Slováka Végha, kurz sa pohyboval na úrovni 4.0. Za sto eur si teda v prípade víťazstva Végha odnesieš štyri stovky.

Tesne pred zápasom je všetko inak a kurz klesol na 2.65, čo dáva väčšiu nádej na víťazstvo slovenskému bojovníkovi. Kurz na Vémolu ostal v prípade víťazstva rovnaký a pohybuje sa na úrovni 1.54.

Fortuna znížila svoj kurz na 2.65, spoločnosť Niké na 2.75. Inak to vidí Tipsport, ktorý predpokladá jasné víťazstvo Vémolu. V prípade jeho prehry je kurz 3.31.

Ak by mal zápas skončiť remízou, tak sa kurz pohybuje na vysokej úrovni 30 až 50, teda za 100 eur by ste mohli získať 3000 až 5000 eur v prípade remízy.

Koľko zarobia zápasníci?

Téma platov je vždy citlivá vec a inak to nie je ani pri Oktagone a bojových športoch. Niektoré zápasy sú málo navštevované a nie sú atraktívne a v tom prípade ani platy nemusia byť vysoké. Iné zápasy sú vysoko atraktívne a zápansíci si môžu odniesť tisícky eur.

„Odmeny sa pohybujú od pár tisíc po státisíce. Výška záleží od zápasu, ale pre 98% domácich bojovníkov sú odmeny lepšie tu ako v zahraničí,“ hovorí pre sport.cz Ondřej Novotný, ktorý stojí za organizáciou Oktagon MMA.

V súčasnosti však nie je stále jasné, koľko si zápasníci odnesú domov za odohrané zápasy, ale v prípade Végha a Vémolu môžeme predpokladať, že to nebudú malé peniaze.

Lístok na zápas v O2 aréne sa vyšplhal na 900 až 5-tisíc českých korún.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech