Tvoje telo premenia na umelecké dielo. Toto je TOP 10 tetovacích štúdií na Slovensku

  • Tetovanie dnes už nie je stigma, ale spôsob, ako vyjadriť samého seba
  • Kde však hľadať, aby tvoje tetovanie neskončilo kúskom, ktorý nosí polovica Slovenska?
  • Vybrali sme 10 tetovacích štúdií z celého Slovenska, ktoré rozhodne stoja za návštevu
  • Tetovanie dnes už nie je stigma, ale spôsob, ako vyjadriť samého seba
  • Kde však hľadať, aby tvoje tetovanie neskončilo kúskom, ktorý nosí polovica Slovenska?
  • Vybrali sme 10 tetovacích štúdií z celého Slovenska, ktoré rozhodne stoja za návštevu

Samuel Potuček Tattoo

Samuel má vo svete tetovania svoje miesto. Je to mladý talent, ktorý dokázal povýšiť tetovanie na skutočné umenie. Jeho tvorba je prepracovaná do poslednej bodky, a všimli si ho už aj v zahraničí. Práve tam získal niekoľko ocenení. V jeho portfóliu nájdeš mnoho portrétov, ktoré sú prepracované do poslednej bodky. 

Jeho štýl je veľmi realistický, no ako sám tvrdí, čoraz viac inklinuje k umeleckému stvárneniu, a nie ku kopírovaniu dokonalých vecí. Samuel je jeden z top tatérov nielen na Slovensku, ale aj vo svete.                                                         

Spendlo Tattoo

Tatér z Trnavy, ktorý sa bez hanby môže považovať za jedného z najlepších. Špendla bavilo kreslenie už od útleho detstva, venoval sa graffitom a maľoval dokonca airbrushom. Má na svojom konte množstvo cien z domácich aj zahraničných súťaží.

Jeho rukopis charakterizuje niečo medzi realistickým a abstraktným štýlom. Špendlove tetovania majú často zvieracie a rozprávkové motívy, takže milovníci kreslených postavičiek a všetkých pestrofarebných vecí si tu prídu na svoje. 

Petra Žiačková Tattoo

Tatérka, ktorá je na scéne štyri roky, a jej práca stojí za to. Petrina práca je totižto osobitá, a nesie v sebe hlbšiu myšlienku. Najčastejšie tetuje ženské a mužské tváre v spojení so zvieracou ríšou a prírodou. Ako sama hovorí, jej zámerom je, aby sa ľudia rešpektovali a spolunažívali tak, ako na jej kresbách.

Jej prácu spoznáš prevažne vďaka tenkým linkám, ktoré na tele vytvárajú umelecké dielo. Pre Petru je typický aj dot work, ktorým zvykne dopĺňať tetovania. Vďaka tomu sú jej tetovania prepracované do posledného detailu a autentické. Ceny sa pohybujú rôzne, no tie najjednoduchšie začínajú na sume 70 eur. 

Onakô Tattoo

Tetovacie štúdio, ktoré nájdeš v Bratislave. Hlavou štúdia je Mikuláš, ktorý sa tetovaniu profesionálne venuje takmer päť rokov. V štúdiu na teba okrem neho čakajú ďalší traja tatéri – Adam, Rotopet a Les. V portfóliu tohto štúdia nájdeš skôr abstraktné veci, no určite nie sú prázdne. Mikuláš pomocou abstraktných tetovaní vyjadruje rôzne príbehy, pocity, prekonané prekážky a posuny jednotlivých ľudí.

Robí tak skrz rôzne tvary, línie, plošné dynamické prechody a podobne. Hlavným cieľom je však zladiť tatérovu myšlienku so zákazníkovou. Mikuláš má v obľube tvoriť večer pred termínom, pretože ako sám hovorí, je to preňho intuitívne a čerstvé. Rád sa hrá s tvarmi, kompozíciou a kontrastami tak, aby to vždy dávalo zmysel. 

Florowitch Tattoo

Pre Danielinu tvorbu sú typické magické prvky, kryštály, symboly a zvieratá. Začínala s handpoke tetovaniami, čo je tetovanie iba rukou a ihlou. Neskôr však zistila, že jej viac vyhovuje práca so strojčekom, takže dnes ju nájdeš v štúdiu v Trenčíne.

Ak ťa bavia florálne a zvieracie motívy s čarodejníckou tématikou, u tejto tatérky si prídeš na svoje. Daniela si nepotrpí na strojené a pevné linky, riadi sa skôr uvoľnenou emóciou. Jej tetovania sú nielen prepracované, ale majú aj pridanú hodnotu a myšlienku. Cena sa pohybuje od 30 eur, pričom všetko záleží od samotného tetovania. 

 

Galgan Tattoo

Toto tetovacie štúdio nájdeš v meste Vrútky. V štúdiu ťa čaká príjemné prostredie a tatér Milan, ktorý je milovníkom realizmu, new school a abstraktu. Má rad hororové motívy, portréty a tetovania založené na animovaných filmoch.

Túto záľubu prenáša do svojej práce, takže ak uvažuješ nad farebným a živým tetovaním, Milan je jednoznačne správna voľba. To, že je široko-ďaleko jeden z najlepších tatérov, potvrdzujú aj súťaže, ktorých sa zúčastnil. Prvé ocenenie získal v Žiline, kde sa v kategórii Color umiestnil na 3. mieste. 

Morty Tattoo 

Presunieme sa len o kúsok ďalej, konkrétne do Martina, kde sa nachádza Miro – umelecky prezývaný aj Morty. Je to tatér, ktorý je na scéne približne 10 rokov. Morty najradšej pracuje s umeleckou fotografiou alebo filmovými podkladmi, ktoré sú zamerané na detail. Okrem toho sa tiež venuje realizmu, no má v obľube aj mytológiu či pop-kultúru.

Špecifické sú preňho rodinné portréty alebo zvieratá, ktoré môžeš mať vďaka Mortymu zvečnené aj na tele. Tetovania robí precízne a do posledného detailu. Morty počas svojej tatérskej kariéry získal niekoľko ocenení v rôznych kategóriách, najčastejšie Color a Realistic.

MAD RAM Tattoo

Za týmto názvom sa skrýva tatér Michal, ktorého nájdeš v Banskej Bystrici. Michala fascinovalo umenie už odmalička, a ako sám uvádza, zamiloval si hlavne jeho alternatívne formy. Jeho prvou záľubou boli graffity, z ktorých sa časom dostal k maľovaniu technikou airbrush, a od roku 2009 sa venuje tetovaniu.

Od roku 2015 pôsobí v štúdiu v spomínanej Banskej Bystrici. Tu si na svoje prídu hlavne milovníci komiksov, japonských motívov a neotradicionalizmu. Michal však nemá problém prispôsobiť sa akémukoľvek štýlu. Aj on sa zúčastnil niekoľkých súťaží, z ktorých si odniesol prvé ceny. Patria tam napríklad súťaže ako Tattoo Action Hana či Tattoo Wars Bratislava.

Rose & Dagger Tattoo

Tetovacie štúdio, ktoré nájdeš v Prievidzi, a čakajú ťa v ňom traja šikovní tatéri. Jedným z nich je aj Peter Beňadik, ktorý začal tetovať približne pred deviatimi rokmi. Štúdio však vzniklo až minulý rok, kedy sa Peter spojil s kamarátmi Robom Frogom a Borisom Daňom, a otvorili spoločné tetovacie štúdio. 

To, čo toto štúdio odlišuje od ostatných, je fakt, že je prvé tetovacie štúdio na Slovensku, ktoré tetuje v americkom tradičnom štýle. Znamená to, že sa venujú tradičnému tetovaniu, a snažia sa napodobiť štúdiá v Amerike. Petrovi sa hneď na prvej súťaži podarilo získať v kategórii Tradičné tetovanie 2. miesto. Ako však sám tvrdí, estetika je subjektívna, a v porovnávaní sa nevidí zmysel.

Bambi Tattoo Art

Sériu top tatérov ukončíme tatérkou z Popradu, ktorej práca sa vyrovnáva predošlým tatérom. Bambi sa venuje hlavne štýlom dot work, water color a black work. Na rozdiel od predchádzajúcich tatérov neinklinuje k realistickým tetovaniam, pretože ju nebaví pracovať podľa presne daného obrázka.

Ak si z tých, ktorí vedia, čo chcú, no nemáš problém nechať voľnú ruku tatérovi, u Bambi si prídeš na svoje. Táto tatérka nie je jednou z tých, ktoré si dávajú záležať na veľkej príprave pred samotným tetovaním. Všetko rieši priamo na mieste v deň tetovania, a považuje to za najefektívnejší spôsob. Aj Bambi už má na konte niekoľko prvenstiev v rôznych súťažiach. 

Navštívil si už niektorého z týchto tatérov?

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech