Tibor čistí kanály, zarobí si aj 3 000 eur: Už mám plechový nos, horšie je pracovať s ľuďmi

  • Tibor Tokár vedie firmu Havarijná služba V.K.K. Stav
  • Je opravárom kanalizácií. Prácu pri PC neznáša, na smrad si zvykol
Havarijná služba V.K.K Stav
V.K.K. Stav
  • Tibor Tokár vedie firmu Havarijná služba V.K.K. Stav
  • Je opravárom kanalizácií. Prácu pri PC neznáša, na smrad si zvykol

Tibor Tokár je renomovaný podnikateľ zo Slovenska, ktorý stojí za firmou „Havarijná služba V.K.K. Stav„. Keďže pochádza z Bratislavy, Tibor sa vzdelával na odbornej škole v Ružinove, kde sa špecializoval na obor Inštalatér/Kúrenár. Od mladých rokov ho to ťahalo skôr k remeslu a manuálnej práci. „Nevydržal som sedieť pri počítači alebo hracích konzolách tak, ako niektorí moji rovesníci,“ hovorí pre Startitup.

Jeho kariéru v oblasti remesla ovplyvnil otcov kamarát, ktorý bol odborníkom v tejto oblasti. „On bol v tomto segmente naozajstný profesionál. Mal na starosti celý areálový závod Istrochem na Nobelovej ulici v Bratislave. Práve tu som získal skúsenosti s vodou, kúrením, plynom, kanalizáciou a rôznymi inými prácami. Od 12 rokov som uňho brigádoval, následne som počas štúdia na strednej škole praxoval a po škole som sa, asi po roku a pol, celkom osamostatnil.

Pracovná doba je stále

Hovoriac o zárobku, Tibor zdôrazňuje že plat sa odvíja od zručnosti a trvania práce: „Priemerný plat sa pohybuje od 1 300 eur do 2 800 eur.“ V zahraničí by si zarobil viac, no na Slovensku zostáva najmä z osobných dôvodov. „Ak by som v momentálnej situácii nemal ženu a deti, tak som tu dávno nie som,“ hovorí.

Tibor spomenul, že najmenšia zákazka bola v hodnote 300 eur, zatiaľ čo najväčšia sa pohybovala okolo 15 000 eur. Pridal, že na Slovensku môže opravár zarábať medzi 1 000 a 2 500 eur, pričom v jeho firme je odmena závislá od vykonanej práce, nie od počtu odpracovaných hodín.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá