Tibor Gašpar je na slobode, hoci preňho NAKA žiadala väzbu

  • Bývalého policajného prezidenta prepustili
  • Prokurátor o väzbu nepožiadal
AKTUALNA SPRAVA, DOMOV STARTITUP
SIU
  • Bývalého policajného prezidenta prepustili
  • Prokurátor o väzbu nepožiadal

Vyšetrovateľ NAKA pre Tibora Gašpara žiadal väzbu, no prokurátor nie. Návrh na väzbu bývalého policajta Romana Stahla posúdi sudca pre prípravné konanie ŠTS dnes o 13:00, informujú Aktuality.

Tibor Gašpar bol dnes v noci podľa informácií advokáta Mareka Paru prepustený na slobodu. Aktuálne je policajný exprezident na kandidátke Smeru. 

NAKA zadržala Tibora Gašpara 11. augusta. Zadržanie potvrdil na Facebooku Pavol Gašpar, advokát a syn bývalého prezidenta polície.

Medzi obvinenými je aj nitriansky oligarcha Norbert Bödör. Ten však zadržaný nebol, lebo sa práve nachádzal na dovolenke mimo územia Slovenskej republiky. 

Oboch zadržaných už obvinili zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zneužívania právomoci verejného činiteľa a korupcie. Skutky, pre ktoré sú stíhaní, sa týkajú rokov 2015 až 2019, vyplýva z informácií redakcie Startitup.

Konkrétne ide o prípady, ktoré ako vyšetrovateľ finančnej jednotky NAKA vyšetroval spomínaný Roman Stahl. Medzi nimi sa spomínajú tri kauzy – Váhostav, Technopol a Doprastav. Tie mal vyšetrovať k spokojnosti svojich nadriadených, a za to mal dostávať finančnú odmenu.

„Vyšetrovateľ kladie môjmu klientovi za vinu, že mal mať vedomosť o tom, že iné osoby, teda Slobodník, vyberajú niekde úplatky. Je to celé založené len na Slobodníkovi, takže sa s tým určite vysporiadame,“ povedal advokát neskôr reportérom Startitup vo veci zadržania Tibora Gašpara.

Zdroj: Facebook/SMER - SSD

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá