Ticho lesa a luxus ako v hoteli. Slovák postavil unikátnu chatku

  • V Trenčianskych Tepliciach vznikol unikát, ktorý nikde inde nenájdeš
  • Do istej miery budeš odrezaný od bežného sveta, zároveň v lone prírody nechýba wifi ani Netflix
Good morning hose
archív Good Morning House
  • V Trenčianskych Tepliciach vznikol unikát, ktorý nikde inde nenájdeš
  • Do istej miery budeš odrezaný od bežného sveta, zároveň v lone prírody nechýba wifi ani Netflix

Luxusné ubytovanie nájdeš väčšinou v rušnom meste. Ak však chceš utiecť od všetkého ruchu do lesa, ubytovanie veľakrát neponúka príliš veľa pohodlia a kvôli pokoju musíš oželieť aj splachovacie WC. 

Slovák Mário si však povedal, že pohodlie a ticho lesa spojí. Rozhodol sa do Trenčianskych Teplíc priniesť typ ubytovania, aký mu v regióne chýbal.

Trenčianske Teplice je veľmi krásne kúpeľné mesto, ideálne pre mladých aj starších ľudí. Je tu množstvo lesov, zelene a liečebných prameňov, ktoré vyhľadávajú slovenskí i zahraniční turisti,“ hovorí Mário.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa @mario_reality

Inšpiroval sa zahraničím

Good Morning Houses uprostred prírody s nádherným výhľadom otvoril svoje brány koncom apríla 2021. Jeho výstavba trvala takmer 11 mesiacov a za samotným námetom stojí Mário Luljak – realitný maklér, ktorého veľkou záľubou je práve interiérový dizajn.

„Celú stavbu postavili na nohy moji robotníci a kamaráti. Naše domčeky sú pre mňa výnimočné tým, že na ich výstavbe som sa počas víkendov podieľal aj ja. Zároveň tým, že sa jedna chatka stavala nanovo a druhá sa kompletne rekonštruovala, sa mi opäť potvrdilo, že najľahšie je stavať úplne nanovo od základnej dosky,“ vysvetľuje pre Startitup Mário.

Jeho hlavnou inšpiráciou pri vybudovaní boli zahraničné „chalúpky“. „Chcel som vytvoriť niečo moderné, odlišné a zároveň útulné a luxusné,“ ozrejmuje zakladateľ s tým, že Good Morning Houses domčeky preňho znamenajú splnený sen.

Hlavnou myšlienkou celého projektu je vytvorenie oddychového miesta, odkiaľ človek odíde s nezabudnuteľným zážitkom, ale aj s novou dávkou energie z okolitej prírody.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Good Morning House (@goodm.house)

Hlboko v lese, ale aj s wifi

Good Morning Houses sa skladá z dvoch chatiek:

  • Good Morning House – chata pre 2 až 8 ľudí
  • Couple House – romantické miesto pre 2 osoby

Good Morning House predstavuje dvojpodlažný domček, vhodný pre 2 ľudí, ale aj pre rodinu s deťmi.

„Moderný dizajn z voňavého smrekového dreva, zladený s led podsvietením vytvárajú dokonalú atmosféru. Špeciálne v ňom je, že sme pôvodnú vagónovú stavbu zachovali, zväčšili kúpeľňu a urobili prístavbu s výhľadom z veľkého okna. V spodnej časti sa nachádza obývacia časť s kuchyňou, jedálňou a kúpeľnou a vo vrchnej časti sa nachádzajú izby na spanie,“ hovorí Mário.

V lete je v okolí chaty možné grilovať. K dispozícii je tiež kúpacia kaďa, a to počas celého roka.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Good Morning House (@goodm.house)

Couple House je zas menší domček, ktorý nikde inde na Slovensku nenájdeš. „Je ideálnym miestom pre odpočinok vo dvojici. Myslím si , že keď idete niekde za zážitkom, očakávate niečo, čo doma len tak nenájdete. Preto bolo pre mňa podmienkou vytvoriť vstavanú, rohovú vaňu s dokonalým výhľadom na les a okolie. A to sa aj podarilo,“ opisuje majiteľ.

Súčasťou ubytovania je tiež piecka pre vykurovanie, kuchynská linka so spotrebičmi, TV s internetom, wifi. Nechýba ani krásny výhľad a balkónom do otvorenej prírody.

Netradičné domčeky si Slováci zamilovali

Cena za noc je v chatkách rozdielna. Záleží od počtu osôb a rovnako aj od dňa v týždni. Jedna noc v Good Morning House pre dve osoby cez týždeň stojí 130 eur. Cez víkend je noc drahšia o 20 eur. Jedna noc v Couple house zas celoročne stojí 139 eur.

Good Morning Houses sa nachádza v krásnom tichom prostredí na konci kúpeľného mesta Trenčianske Teplice. O svojich zákazníkov sa majiteľ stará nepretržite. Aj preto sa domčeky stali u Slovákov také obľúbené.

„Mnohí zákazníci, ktorí nás navštívia raz, tak si hneď rezervujú ubytovanie aj na iný termín. Prevažne k nám však chodia rodiny s deťmi, alebo v pároch,“ tvrdí majiteľ.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Good Morning House (@goodm.house)

Kam na výlet v okolí?

„Mesto Trenčianske Teplice ponúka všetko, čo potrebuje mladá rodina či zaľúbený pár, keďže patrí medzi najromantickejšie mestá v Strednej Európe. Ponúka veľké možnosti wellnessu, liečebných prameňov a procedúr, ale aj turistiky a nekonečných prechádzok v lesnom prostredí. Využiť môžete aj náš tenisový kurt, ktorý sa nachádza blízko pod chalúpkou,“ odporúča majiteľ.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Good Morning House (@goodm.house)

Do budúcna Mário plánuje prinášať príjemné ubytovacie služby v lone prírody aj v iných mestách na Slovensku. Do zahraničia však expandovať neplánuje. Mám rozbehnutých viacero netradičných projektov na Slovensku, budú odlišné a výnimočné. Máte sa načo tešiť,“ hovorí Mário.

Text sme upravili, doplnili o nové informácie a vydali nanovo. Článok bol pôvodne publikovaný 24. decembra 2021.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá