Slovenské chaty, ktoré ťa vytiahnu do prírody a doprajú ti luxus. Doslova prekvapia svojimi cenami

  • Slováci sú spomedzi všetkých Európanov najviac turisticky založený národ
  • Až 25% našej populácie sa rozhodne v priebehu roka ísť na hory
  • Prinášame ti chaty, ktoré tvojej dovolenke dodajú ten správny prídel relaxu po náročných túrach
pixabay.com, unsplash.com
  • Slováci sú spomedzi všetkých Európanov najviac turisticky založený národ
  • Až 25% našej populácie sa rozhodne v priebehu roka ísť na hory
  • Prinášame ti chaty, ktoré tvojej dovolenke dodajú ten správny prídel relaxu po náročných túrach

Poz. red.: Článok bol pôvodne vydaný 15. februára, ceny sa preto môžu mierne líšiť.

Štatistiky Eurostatu z roku 2018 hovoria, že Slovensko spomedzi všetkých Európanov sú Slováci najviac turisticky založený národ. Až 25% našej populácie sa rozhodne v priebehu roka ísť na hory. Ak medzi ne patríš a často chodíš na výlety do našich hôr, určite poznáš tie stresy a vybavovanie ohľadne ubytovania. Niektorí chodia pod stany, iní si doprajú komfort v podobe chaty.

My ti prinášame zoznám chát, ktoré sú momentálne k dispozícii na prenajatie. Nepredstavuj si však žiadne kovové poschodové postele natlačené vedľa seba. Tieto chaty tvojej dovolenke dodajú ten správny prídel relaxu po náročných túrach.

Chata Zlata

Milovníci obložených drevenných stien si pri tejto chate prídu na svoje. Chata Zlata je situovaná v chatovej oblasti, v obci Liptovská Štiavnica, neďaleko mesta Ružomberok.

zdroj: Chata Zlata

Ak sa zaujímaš o atrakcie v okolí, zábavu i relax  môžeš nájsť v neďalekom vodnom raji Bešeňová a Aquaparku Tatralandia. Zaujímavý je výlet do skanzenu Vlkolínec (10 km), Múzea liptovskej dediny v Pribyline (43 km), k Oravskému hradu (32 km) ako aj do čarokrásnych demänovských jaskýň.

zdroj: Chata Zlata

K dispozícii  máš obývaciu miestnosť s krbom, posedením, televízorom a rôznymi spoločenskými hrami.  Nájdeš tu aj saunu a vírivkou s vlastným sprchovacím kútom a pohodlným sedením.

zdroj: Chata Zlata

Chata má k dispozícií 3 spálne, do ktorých sa vmestí 11 ľudí. Cena od dvoch nocí mimo sezóny od septembra vyjde na 240 eur / noc.

El Clasico

El Clasico je nadštandardne vybavená chata postavená na mieste nádherným výhľadom na Turiec. Je súčasťou ubytovacích zariadení Montana Residence, ktorá má objekty na prenajatie rozmiestnené po celom Slovensku.

El Clasico sa nachádza 2 km nad obcou Záborie vo Veľkej Fatre neďaleko lyžiarskeho strediska Jasenská dolina. Pozemok okolo chaty je oplotený a prístup ku chate autom je celoročný.

zdroj: El Clasico

El Clasico je určená aj pre náročnejších klientov. Súčasťou chaty je komplexne zariadená kuchyňa, veľká spoločenská miestnosť, terasa, vonkajšie ohnisko a sauna.

zdroj: El Clasico

Ideálna je pre skupinu do 10 osôb. Spí sa v 3 izbách. Súčasná cena za víkend vyjde na 650 eur za celú chatu.

Zrub Montana

Ďalšie ubytovanie z rezortu Montana je unikátny kanadský zrub Montana Residence, ktorý sa nachádza za obcou Bystrička 4 km od mesta Martin.

zdroj: Zrub Montana

Bezprostredné okolie ti ponúka možnosti využiť bicykle, ktoré sa dajú prenajať v blízkosti zrubu. V zimnom období môžeš navštíviť lyžiarske strediská: Martinské Hole, Valčianska dolina, Jasenská dolina a celoročne kupeľné mesto Turčianske Teplice s aquaparkom.

zdroj: Zrub Montana

Súčasťou zrubu je aj vonkajšie ohnisko, bazén, alebo počas celého roka sauna.

zdroj: Zrub Montana

Zrub pozostáva z 13 vkusne zariadených dvojlôžkových izieb, ideálny pre skupinu do 29 osôb.

Cena za víkend vychádza na 1300 eur.

Chata Harmony

Novootvorená rodinná chata Harmony sa nachádza v tichom prostredí Malej Fatry. Vrátna dolina je známa predovšetkým svojou nádhernou prírodou, preto sa v nej určite nebudeš počas svojho pobytu nudiť.

V jej blízkom okolí sa nachádza lyžiarske stredisko Vrátna – Paseky (cca 200 m) a východisko pre turistiku – lanovka na Chleb (cca 2 km). Obec Terchová je vzdialená 5 km.

zdroj: Chata Harmonia

Chata sa rozkladá na troch poschodiach, v suteréne sa nachádza spoločenská miestnosť, ktorá disponuje wellnesom (sauna, lehátka, ochladzovacia kaďa), biliardom, mini telocvičňou (lavička, činky, trx, fitlopty) a posedením s TV.

zdroj: Chata Harmonia

Na prízemí je obývacia miestnosť s krbom prepojená s kuchyňou a terasou. Na terase s posedením pre 6 ľudí, si môžeš vychutnať raňajky, alebo poobednú kávu s dokonalým výhľadom na okolité hory.

zdroj: Chata Harmonia

V celom objekte sa nachádzajú 4 spálne a kapacita je 11 osôb. Cena od dvoch nocí je 350 eur/ noc.

Chata Korcháň

Štýlová chata Korcháň sa nachádza v malebnom prostredí Kysúc, neďaleko Veľkej Rače v katastri obce Raková. Chata ponúka komfort a výnimočnú atmosféru, ktorá uspokojí aj najnáročnejších hostí. Z jednej strany je obklopená lesom a z druhej potôčikom. Len 200 metrov od chaty sa nachádza lyžiarsky vlek.

zdroj: Chata Korchan

Na prízemí každej chatky sa nachádza zariadená kuchyňa, ktorá je spojená so spoločenskou miestnosťou. V strede spoločenskej miestnosti je krb a televízor. Na prízemí tiež nájdeš dvojlôžkovú spálňu, kúpeľňu a toaletu.

zdroj: Chata Korchan

Poschodie každej chatky tvoria tri samostatné spálne a kúpeľňa s toaletou. V prvej spálni je manželská posteľ a šatník. Druhú izbu tvorí manželská posteľ a jedna prístelka. Tretia spálňa je riešená dvoma samostatnými lôžkami a šatníkom.

zdroj: Chata Korchan

Chatu Korcháň tvoria dve samostatné chatky, osem izieb s celkovou kapacitou 16 lôžok + 2 prístelky. Za  noc za ňu zaplatíš 280 eur.

Zdroj: Chata Zlata, El Clasico, Zrub Montana, Chata Korcháň

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech