Majiteľka odhalila tajomstvá starostlivosti o izbové rastliny. Poradí ti úspešná Zelená izba (PRÍBEH)

  • Nájdeš ju na Palisádach pod Bratislavským hradom
  • Najskôr fungovala ako rozvoz
  • Neskôr pribudli priestory, po kvet si môžeš prísť aj osobne
zelená izba
Startitup/Anna Zábojníková
  • Nájdeš ju na Palisádach pod Bratislavským hradom
  • Najskôr fungovala ako rozvoz
  • Neskôr pribudli priestory, po kvet si môžeš prísť aj osobne

Pochádza z Bratislavy a z celoživotnej záľuby dokázala spoločne s partnerom vybudovať vlastnú firmu – Zelenú izbu, ktorú dnes nájdeš na Palisádach pod Bratislavským hradom.

„Keď sme začínali, nebola taká variácia rastlín ako dnes. Vo všetkých záhradných centrách a kvetinárstvach boli základné rastliny. My sme chceli prinášať nové rastlinky. A chceli sme aj pomôcť. Nielen poradiť, akú rastlinu si môžu zákazníci vybrať, ale hlavne, ako sa o ňu starať aj potom, keď si ju prinesú domov. V dnešnej dobe vám rastlinu vie predať naozaj každý, ale vedieť sa o ne starať a následne poradiť, čo robiť, keď sa rastline niečo nepáči, veľa ľudí nevie,“ vysvetľuje Martina Becherová.

Z detskej záľuby do živobytia

Zelenú izbu sme navštívili začiatkom júna. Navonok nenápadná, vo vnútri čarovná a skutočne zelená. Ukrýva v sebe stovky rastlín. Malých aj veľkých, zelených aj farebných, ťahavých aj tých, ktoré rastú do výšky.

Už len pohľad na ne je upokojujúci a prináša radosť. Hoci firma vznikla pred piatimi rokmi, kvety kvitli v živote Martiny odmalička. „Priviedli ma k tomu starí rodičia. Myslím, že spúšťačom bolo dedinské prostredie, kde sme chodievali k starkým na prázdniny, mali záhradu a množstvo kvetov, čiže boli všade okolo mňa.“

Ako sama hovorí, keď už bola staršia, do izby si začala nosiť všetky možné rastliny. Internet vtedy nebol ani v plienkach, starostlivosť o rastliny fungovala na princípe pokus-omyl. Aj napriek tomu si osvojila mnohé návyky a pravidlá, ktoré využíva dodnes.

Zelená izba fungovala najskôr ako rozvoz. „Začínali sme ako e-shop, rozvážali sme rastliny po Bratislave, neskôr pribudli aj priestory, kde sa už mohli prísť ľudia pozrieť na rastliny aj osobne.“

Monstery tu boli desiatky rokov dozadu, volali ich filodendron

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Trendové videá