Tieto Slovenky robia v Bratislave kvetinovú revolúciu! Ručne aranžujú kvalitné a unikátne kytice

  • Ateliér Papaver za posledný rok prešiel viacerými významnými zmenami.
collage
Ateliér Papaver
  • Ateliér Papaver za posledný rok prešiel viacerými významnými zmenami.

Ateliér Papaver nie je žiadnou jarnou kvetinkou. Na trhu pôsobí už 7 rokov a za ten čas sa tomuto unikátnemu kvetinárstvu podarilo vybudovať solídnu základňu spokojných zákazníkov.

„Ku kvetom máme iný, uvoľnený prístup. Už od roku 2010 sa venujeme kvetinovej floristike inšpirovanej prírodou a ležérnou eleganciou. Vieme, kedy ktoré rastliny kvitnú aj to, aký majú rast, plody, či majú vôňu, alebo ako sa dajú využiť v kvetinovom dizajne. To všetko nám dáva slobodu nielen pri navrhovaní záhrad, ale aj v kvetinových aranžmánoch,“ tvrdí Ateliér Papaver na svojej stránke.

foto: Ateliér Papaver

Papaver založila Lenka Hlubinová Vargová so svojou švagrinou Monikou. Minulý rok ale vo vedení nastala podstatná zmena a Moniku Vargovú nahradila nová spolumajiteľka Katka Kotasová.

Okrem zmeny jednej zo spolumajiteliek sa za posledný rok v Ateliéri Papaver udialo niekoľko ďalších významných zmien.

foto: Ateliér Papaver

Začali napríklad organizovať event Svadobné konzultácie, kde nevesty majú možnosť vyskúšať si svadobnú kyticu a dozvedieť sa všetko potrebné o svadobnej kvetinovej výzdobe. Prvý ročník bol úspešný a plánujú s týmto konceptom pokračovať. V spojení s pravidelnými kurzami s názvom Kvetinová škola to z Ateliéru Papaver robí omnoho viac ako iba obyčajné kvetinárstvo.

Zamerali sa aj na rozšírenie svojich projektov záhradnej architektúry. Zväčšili kapacitu projektov, ktoré vedia uskutočniť a nadviazali spoluprácu s partnerskými realizačnými firmami. Okrem toho sa začali viac zameriavať aj na izbové rastliny a tému urban jungle.

Urban jungle je téma, ktorá nás v poslednej dobe veľmi zaujíma. Preto sme začali ponúkať zaujímavé izbové rastliny a túto tému sa chystáme zahrnúť aj do kvetinovej školy,“ povedala Lenka Hlubinová Vargová pre StartItUp.

foto: Ateliér Papaver

No zmenou, ktorú si zákazníci všimli asi najviac bolo zatvorenie prevádzky v Trnave, kde Ateliér Papaver vznikol.

„Bolo to jedno z naťažších pracovných rozhodnutí aké sme kedy urobili. Trnavská prevádzka bola pre nás srdcovkou, tam Ateliér Papaver začínal. Plus obe žijeme v okolí Trnavy, sme tam doma. Stáli sme však pred rozhodnutím, či chceme ostať v zabehnutom stereotype, ktorý nás časovo dusil alebo urobiť rázne zmeny a firmu opäť nastaviť tak, aby sme sa mohli venovať novým aktivitám a firmu rozvíjať viac a viac. A keďže je naša tvorba špecifická a nevieme sa naklonovať, zatvorenie trnavskej prevádzky hoci bola výborne rozbehnutá, nám paradoxne uvoľnilo ruky na ďalší rast a ešte výraznejšie zlepšenie kvality služieb,“ povedala pre StartItUp Lenka Hlubinová Vargová.

foto: Ateliér Papaver

Ateliér Papaver dokazuje, že keď sa veci robia so srdcom, väčšina prekážok sa dá prekonať. Úspech neprichádza cez noc. Prvý zisk dosiahli až minulý rok. Každodenná tvrdá práca a odvaha skúšať nové veci priniesli ovocie.

My Ateliéru Papaver želáme, nech im láska a inovatívny prístup ku tomu, čo robia, vydržia aj naďalej.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech