Tieto slovenské produkty získali gastro Oscara! Svet dobíjajú vycibrenou kvalitou

  • O tom, že na Slovensku vzniká množstvo potravinárskych výrobkov svetovej kvality, niet pochýb. Teraz to potvrdila prestížna súťaž Grate Taste Award, v ktorej zahviezdilo hneď niekoľko našich značiek.
gratetaste
fb/Včely sv. Ambróza, fb/Trnavská medovina
  • O tom, že na Slovensku vzniká množstvo potravinárskych výrobkov svetovej kvality, niet pochýb. Teraz to potvrdila prestížna súťaž Grate Taste Award, v ktorej zahviezdilo hneď niekoľko našich značiek.

Do medzinárodnej súťaže sa zapojilo viac ako 12-tisíc značiek a produktov, no len tí najlepší získali ocenenie Great Taste Award 2017, ktoré zaručuje znamenitú chuť a top gastronomickú kvalitu. Ocenenie skutočne nie je zadarmo a o to, aby ho dostali len tí najlepší, sa stará neskutočných 500 kritikov, šéfkuchárov a novinárov z celého sveta. Hodnotenie produktov prebieha naslepo, preto je zaručená objektivita a zvyšuje sa prestíž súťaže.

Toto sú naši slovenskí šampióni:

Čokoláda Chocomaze

Delikátna slovenská čokoláda si z londýnskej súťaže odniesla jednu zlatú hviezdičku za gastronomickú špecialitu. Stala sa ňou ich horká čokoláda Peru 65% z plantáže Alto el Sol s tonkovými bôbmi a a korením tetrapleura tetraptera. Skutočne exotický a originálny kúsok, ktorý je na trhu unikátom. Majstri čokolatiéri túto čokoládu vyrábajú ručne a snažia sa prinášať stále nové kreatívne chute. Takéhoto ocenenia sa značke Chocomaze dostalo už druhýkrát, čo len potvrdzuje konštantnú kvalitu.

Čokoláda Lyra

Nemenej excelentná slovenská značka čokolády Lyra, za ktorou stojí Karol Stýblo, sa v súťaži tiež vyznamenala. Odniesla si hviezdu za ručne vyrábanú čokoládu Absolut Bean Dark. Toto nie je jej prvá výhra v tejto ani iných súťažiach, pretože Lyra dlhodobo dokazuje svoje top kvality. Zásluhu na tom má používanie prvotriednych surovín, napríklad kakaa z kakaovníkov criollo a trinitario Fino de Aroma, len trstinového cukru, prírodnej vanilky či kalifornských mandlí.

Med Cera Mel

Táto rodinná firma Grgulovcov zaoberajúca sa produkciou kvalitného slovenského medu získala zlaté hviezdy za Agátový a Borovicový med. Tieto produkty sú stálicami značky a milujú ich zákazníci aj celá rodina pôsobiaca v Cera Mel. V medoch nájdeš lásku pána Grgulu k včelám, lásku, s ktorou pani Grgulová balí medy či medovníky a vôňu slovenskej prírody. Prečo by si sa mal uspokojiť s pančovanými medmi či rôznymi zmeskami z pofidérnych zdrojov, keď máme u nás takúto kvalitu?

Med od Včely sv. Ambróza

Malé slovenské včelárstvo založené Štefanom Slezákom, ktorý si vyslúžil aj prezývku „Včelár z Wallstreet“, pretože vymenil hviezdnu kariéru za včely. Jeho rodinné včelárstvo funguje už 4. generáciu! Zlatú hviezdičku si vyslúžil za svoj excelentný Raw sunflower honey, teda slnečnicový med, ktorý produkujú jeho vlastné včely. Suroviny sú vďaka tomu čerstvé a v overenej kvalite. Okrem kvalitných medov vyrába tiež 100% prírodnú včeliu kozmetiku, ktorá má veľké zdravotné benefity, neobsahuje ropné produkty, parfémy či konzervanty.

Cider Jablčnô

Úspech tejto značky v súťaži Great Taste je o to cennejší, že doteraz žiadny náš cider v tejto súťaži nezvíťazil. Jablčnô je dlhodobo považované za jeden z najleších slovenských jablčných nápojov a teraz sa len potvrdilo, kto je jednotkou. Jablčnô je v skutočnosti úplne prvým ciderom vyrábaným na Slovensku a stojí za ním skupinka mladých nadšencov. Je len z poctivých jabĺk, bez umelín a konzervantov. Napriek tomu, že sa hodnotila len čistá chuť produktu, viacerí Slováci milujú túto značku aj pre jej minimalistické a napriek tomu čarovné balenie.

Medovina Apimed

Kým ostatné ocenené slovenské produkty dostali len po jednej z troch hviezdičiek, tento slovenský výrobca medoviny si za svoj produkt vyslúžil dve! Týmto pokladom je medovina Mead Barrique. No Peter Kudláč, ktorý za značkou stojí, získal aj ďalšiu hviezdu za medovinu Ambrozia Original. Len ďalší dôkaz o tom, že sa u nás produkuje vysoko kvalitný alkohol, v tomto prípade s tradičnou medovou receptúrou. Toto rodinné medovinárstvo ho vyrába z top druhov slovenského medu a extraktu z bylín a korenín.

Beermalade

Značka Beermalade dokázala, že pivo sa dá nielen piť, ale aj jesť. Rodinná firma mení najlepšie slovenské remeselné pivá na lahodné marmelády, ktoré si môžeš natrieť na chleba či použiť do pečenia. Vyrába ich Monika Nógellová, ktorá odjakživa varila džemy, a raz jej manžel, pivný odborník, navrhol, nech ich skúsi uvariť z piva. Zlatú hviezdičku získala za dva produkty, a to Beermalade Stupavar IPA a Beermalade Donovaly Hajlander. Tieto marmelády uchovávajú jedinečnú chuť každého piva a každá chutí inak, no všetky skvelo.

Powerlogy

Známy slovenský producent kvalitných a zdravých potravín – kávy, orechových masiel, olejov a ďalších doplnkov si od Great Taste Award vyslúžil hviezdičku za nový produkt Power Nougat. Za vyladenou receptúrou tejto zdravej verzie populárnej nutely stojí Dušan Plichta. Ocenenie si nepochybne zaslúžil, pretože na trh prináša len produkty top kvality z vyberaných surovín. V prípade oceneného produktu sú to len kvalitné talianske lieskovce, kokosový cukor, kakaové maslo, pravé kakao, morská soľ. Žiadny palmáč ani rafinované cukry.

Naturiq musli

Malá slovenská firma Naturiq stojí za výrobou kvalitných raňajkových musli, ktoré Grate Taste Award ocenila opäť jednou hviezdičkou. Šampiónom sa konkrétne stalo Persia Muesli – Mulberry & Pomegranate seeds, teda cereálie s príchuťou moruša a granátové jablko, ktoré sú vlajkovou loďou značky. Tento produkt nemá naozaj nič spoločné s komerčnými značkami dostupnými v supermarketoch. Neobsahuje totiž žiaden palmový tuk, kilo rafinovaného cukru, éčiek a konzervantov.

Oceneným značkám gratulujeme a sme hrdí na to, že takto reprezentujú slovenskú potravinovú kvalitu. Teraz už vieš, kde presne ju máš hľadať. :)

 

 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá