Tieto typy ľudí ťa brzdia a ovplyvňujú tvoje šťastie. Vyhýbaj sa im a zbadáš výrazne zmeny

  • Každý sme iní, každý túžime po niečom inom a preferujeme iné typy pováh.
  • Aj napriek tomu je možné zovšeobecniť tie povahové typy, ktoré nášmu rozvoju neprospievajú.
  • Ak sa naučíš zo života vyčleniť určitý typ ľudí, tak spozoruješ zmeny a budeš žiariť šťastním.
unsplash
  • Každý sme iní, každý túžime po niečom inom a preferujeme iné typy pováh.
  • Aj napriek tomu je možné zovšeobecniť tie povahové typy, ktoré nášmu rozvoju neprospievajú.
  • Ak sa naučíš zo života vyčleniť určitý typ ľudí, tak spozoruješ zmeny a budeš žiariť šťastním.

Je začiatok nového roka a mnohí z nás uvažujú o novom začiatku. Síce nedokážeme ovládať to, kam nás osud zavedie a čo si pre nás pripraví, no môžeme sa obklopiť ľuďmi, ktorí nás budú podporovať a budú tou správnou voľbou na našej ceste životom.

Ja viem, znie to jednoduchšie ako to v skutočnosti je, pretože existujú ťažké chvíle, najmä tie, keď musíme ukončiť náš vzťah, či už romantický, profesionálny alebo dokonca rodinný. Zo začiatku sa len málokedy javí fakt, že niekoho úplne vylúčime zo svojho života, ako niečo pozitívne, avšak kvôli vlastnému rastu a duševnému pokoju je to niekedy nevyhnuté.

Ak ťa práca alebo život s takou osobou brzdí a stále vám to nefunguje, musíš vedieť, kedy je čas odísť. Druhých ľudí zmeniť nedokážeš, ale seba áno. Preto, ak ti správanie ľudí, ktorými si obklopený nevyhovuje, tak je čas nastaviť si určité hranice. Tu je päť typov ľudí, ktorých by si mal pravdepodobne zo svojho života odstrániť alebo si držať dostatočný odstup.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: unsplash.com

Požierač energie

Všimol si si niekedy, ako ti niektorí ľudia spôsobujú emočné oslabenie a psychické vyčerpanie ? Ak sa nad tým zamyslíš a začneš sa takýmto ľuďom vyhýbať, pravdepodobne spravíš pre seba to najlepšie, v opačnom prípade ťa budu naďalej brzdiť. Ich klasickým prejavom je to, že nikdy neprestávajú hovoriť, často ťa tlačia za hranice tvojich možností a uvažujú za teba.

V prípade, ak máš dostatok energie, môžeš sa takýmto typom ľudí pokúsiť vysvetliť, čo robia zle a prečo ťa tak vyčerpávajú. Musím ťa ale varovať, že s najväčšou pravdepodobnosťou ti dôjde trpezlivosť a oni sa nezmenia. Preto je lepšie ich „nechať ísť“ a oni si už nájdu niekoho iného, z ktorého budú sať energiu.

Sebec

Všetci máme takého kamaráta, ktorý sa bez ohľadu na čokoľvek a na kohokoľvek dokáže stať centrom pozornosti. Sebeckí ľudia si dôkladne strážia svoje vlastné záujmy a veľmi radi berú všetko, čo môžu získať od teba.

Váž si samého seba a to, čo máš k dispozícií. Následne to môžeš investovať do vzájomného vzťahu tak, aby to bolo prospešné pre vás oboch. Ale dávaj si pozor, aby ťa to nestálo priveľa energie bez výraznej zmeny.

„Realista“

Je vždy skvelé mať vo svojom živote niekoho, kto ti vždy povie pravdu, ale je potrebné akceptovať rozdiel medzi užitočnou pravdovravnosťou a prehnanou úprimnosťou. Mal by si svoje problémy dokázať zvládnuť sám aj bez toho, aby ťa niekto musel prehnanou úprimnosťou držať pri zemi a dookola ti opakovať „buď realista“. Z mnohých skúseností je potvrdené, že takýto ľudia sa často krát potešia, ak ťa svojím prehnaným „realizmom“ udržali dole.

Svoje konanie najčastejšie komentujú slovami „Len ti hovorím, ako to je“ alebo „ja to nemyslím v zlom, len nechcem aby si sa popálil“ a tak podobne. Veď to všetci dobre poznáme. Nevravím, niekedy majú pravdu, no niekedy zas nie a preto treba dôkladne zhodnotiť situáciu a vnímať, kedy je to pozitívny a kedy prehnaný realizmus.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: unsplash.com

Najmúdrejší

Kde mám začať ? V súčasnosti sa viac ako kedykoľvek predtým stretávame s ľuďmi, ktorí cítia potrebu ťa niečo naučiť. Či už je to snaha naučiť nás všetko o kokosovom oleji, o voľbách alebo o tom, že celý tvoj pohľad na život nie je správny. Prečo by si chcel mať vo svojej blízkosti niekoho, kto neustále spochybňuje tvoj úsudok ?

Pred niekoľkými rokmi to možno vyznelo hlúpo, ale v dnešnej dobe stačí stráviť niekoľko chvíľ na sociálnych sieťach a hneď nájdeš niekoho takého. Vtipné je, že títo ľudia sú len málokedy naozaj šťastní.

Zaslúžiš si šťastie

Budme úprimní, mnohí prirodzene túžime po tom, aby nás mali ostatní ľudia radi a aby sme sa im „páčili“ a nevrav mi, že ty taký nie si. V dôsledku toho im dovolíš konať takým spôsobom, ktorým ti ubližujú a škodia na emocionálnej, duchovnej a/alebo fyzickej úrovni. V takom prípade nemáš nastavené zdravé hranice, ktoré by ťa chránili pred negativitou a v konečnom dôsledku zbytočne trpíš.

Na konci takého dňa je úplne prirodzené, ak cítiš nepríjemné a frustrujúce pocity, no zároveň je úplne normálne aj to, ak by si takéto správanie privítal a cítil sa fajn. Takéto správanie. Reakcia na týchto ľudí je čisto subjektívna, a preto si musíš nájsť tú svoju cestu a svoj základný stavebný kameň.

Ak ti záleží na tom, aby si si s niekym udržal alebo vytvoril pevné priateľstvo, komunikuj. Povedz im a vysvetli, že si ochotní na veciach pracovať, ak sa budete snažiť obaja. Ak takýto postoj nepadne na úrodnú pôdu a nič sa nezmení, aspoň budeš mať o dôvod viac to nechať tak.

V prípade, ak by si sa rozhodol neprimerané a škodlivé správanie od tvojich blízkych akceptovať, postavíš pocity niekoho druhého pred tie svoje, čo nie je správne. Nie je nič zlé na tom, byť do určitej miery sebeckí a žiť v pokoji, pretože si zaslúžiš byť šťastný. Ak to nejde bez toho, aby si niekoho „vyčlenil“ zo svojho života, tak to sprav! :)

zdroj: forbes.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech