Tieto veci sa v škole nenaučíš. Nakopni svoju motiváciu kurzami, ktoré vylepšia tvoj životopis

  • September je čas, kedy premýšľaš ako sa viac vzdelávať a vyberáš si kurzy na celý rok
  • My ti ponúkame prehľad tých najzaujímavejších, z ktorých si odnesieš super skúsenosti pre pracovný aj osobný život
  • Správny workshop či kurz dokáže naštartovať tvoj potenciál a správne ťa nasmerovať. Lebo veľa vecí ťa škola nenaučí
kurzy
unsplash/archív Lenka Sršňová
  • September je čas, kedy premýšľaš ako sa viac vzdelávať a vyberáš si kurzy na celý rok
  • My ti ponúkame prehľad tých najzaujímavejších, z ktorých si odnesieš super skúsenosti pre pracovný aj osobný život
  • Správny workshop či kurz dokáže naštartovať tvoj potenciál a správne ťa nasmerovať. Lebo veľa vecí ťa škola nenaučí

Zlatým pravidlom je, že čo sa v škole nenaučíš, v živote nedobehneš. Pravidlo novej doby je, že čo sa v škole nenaučíš, poľahky dobehneš na kurze či workshope. A ešte omnoho viac! Pretože práve kurzy si vyberáš podľa toho, čo ťa baví a po škole si svoj potenciál a smerovanie vieš vyhodnotiť sám a najlepšie.

Kurzy nie sú len bezprízorné krúžky, ktoré ti majú vyplniť čas po práci. Majú pridanú hodnotu a práve vďaka nim si môžeš častokrát aj vylepšiť svoj životopis.

Online marketing a webový dizajn

Ešte stále nevieš, čo je to algoritmus, ako funguje programovací jazyk či webový dizajn? Na kurzoch, ktoré ti ponúka learn2code, sa naučíš napríklad naprogramovať si vlastnú aplikáciu, zorientovať sa v HTML a CSS, plus sa priučíš niekoľkým skvelým trikom, dostaneš množstvo tipov z praxe a budeš vedieť vytvoriť vlastný responzívny web.

Máš vlastný biznis, rozbiehaš startup alebo riešiš vizuál svojho webu? Presne preto sa prihlás na jeden alebo pokojne aj viac kurzov, kde sa naučíš používať všetky súčasné tooly, dokážeš moderne a jednoducho pristupovať k online marketingu a za ruku ťa povedú na slovo vzatí odborníci.

Môžeš si vybrať z online, ale aj prezenčnej ponuky kurzov. Tie druhé v poradí ti však ako pridanú hodnotu prinesú do života mnohých inšpiratívnych ľudí z rôznych oblastí.

Vyhypuj svoj jazyk na maximum

Kto dnes už nehovorí cudzím jazykom, má problém. Angličtina je základ pre fungovanie v modernej spoločnosti a keď okrem nej ovládaš ešte niečo navyše, v živote sa nestratíš a tvoj životopis parádne skvalitníš.

Výučba jazyka už dnes nie je len bezduché vypĺňanie testov. Interaktívne metódy od svetovo uznávaných expertov ťa dokážu dostať na požadovanú úroveň za niekoľko týždňov. Jazykové školy ti dnes bez váhania ponúknu ukážkovú hodinu, za ktorú prirodzene neplatíš.

Ber takýto kurz ako dobrodružstvo a príležitosť obohatiť sa o skvelé skúsenosti, rozprúď svoj mozog na plné obrátky. Ak si navyše vyberieš exotický jazyk, bude to trochu ako kurz spievania alebo umelecký prednes. Cudzie jazyky sú super! Hovor nimi!

Nauč sa variť ako Chef

Varenie je oddych. Ak ešte navyše ovládaš toto remeslo dokonalo, vyhral si. Jesť sa musí a dobré jedlo si rád vychutná každý. Tento kurz alebo príležitostný workshop ti do života prinesie potešenie, ktoré môžeš odovzdávať ďalej.

Prihlásiť sa môžeš sám, s kamošmi alebo s partnerom. Lepšie a chutnejšie sa jesenné večery asi ani tráviť nedajú. Variť ťa učia renomovaní šéfkuchári a vybrať si môžeš konkrétnu kulinársku oblasť, ktorej sa chceš priučiť alebo sa v nej trebárs len zdokonaliť. Každý kurz ťa učí špecialista na danú oblasť a mnohých šéfkuchárov poznáš buď z najlepších svetových reštaurácií alebo z televíznych show.

Fotografuj ako fotograf a maľuj ako maliar

V Akadémii kreatívnej fotografie sa po večeroch naučíš fotiť ako fotograf. Ale samozrejme, že nielen po večeroch, pretože za dobrým svetlom sa musíš naháňať.

Rád by si sa fotografiou dokonca živil? Už 14. septembra začína intenzívny kurz a ak si aj úplný začiatočník, v priebehu troch mesiacov sa vieš zdokonaliť a vyprofilovať. Ak už fotograf si a potrebuješ nejaké detaily doťuknúť, kurz ťa naučí presne to, čo potrebuješ.

Workshop je akreditovaný, to znamená, že ide o komplexné vzdelanie v oblasti fotografie. Kurz sa koná cez víkendy. To znamená, že sa naučíš pracovať v každej dobe dňa, v interiéri aj v exteriéri. Naučíš sa správne exponovať, komponovať a pracovať s priestorom aj objektom.

Čaká ťa 160 vyučovacích hodín, ale žiadna škola. Kreatívna fotografia je zároveň aj kreatívne prostredie, inšpiratívni ľudia a učitelia a stredobodom záujmu je práve tvoj zámer fotiť čo najlepšie. Naučíš sa pracovať vo Photoshope, spoznáš princípy reportážnej fotografie a každá jedna hodina bude venovaná inému fotografickému fenoménu.

zdroj: Unsplash

A potom je tu ešte maľba. Na takýto kurz budeš chodiť priamo do kreatívneho centra v Novej Cvernovke. Na prvej hodine ti výtvarníčka Mária Valenčíková vysvetlí princípy maľby a rozličných maliarskych techník. Toto je čistá oddychovka. Prinesieš si oblečenie, ktoré môžeš zašpiniť a Mária alebo aj Hula ťa zasvätia do princípov abstraktnej maľby. Absolútne nevadí, že nemáš žiadne skúsenosti. Niekedy je najvhodnejším hnacím motorom práve emócia. Začína sa už v októbri.

Workshop šitia s Lenkou Sršňovou

Mladá a veselá dizajnérka Lenka Sršňová ťa naučí ušiť a nastajlovať si vlastnú mikinu. Na takýto kreatívny workshop sa koná priamo v jej ateliéri a zažiť ho môžeš už túto jeseň. V polke októbra, v čase, kedy je všetko sivé a upršané, sa príď zabaviť do Lenkinho farebného sveta a odnes si vlastný personalizovaný kúsok.

Ak nie si úplne presvedčený o termíne alebo ti ten Lenkou stanovený nevyhovuje, pokojne sa môžeš prihlásiť spolu s kamošmi na individuálny. Takáto ručná práca ťa rozveselí, uvoľní a ponúkne ti nazrieť do zákulisia tvorby jednej z najvýraznejších slovenských dizajnérok súčasnosti. Pridať sa môžeš 19.októbra, workshop trvá 2 hodiny a prihlasovať sa môžeš už teraz!

zdroj: Archív Lenka Sršňová

Zdroj: learn2code.sk, akf.sk, lenkasrsnova.com, chefparade.sk, hulaitsme.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá