Tieto vlastnosti charakterizujú kreatívnych ľudí

  • Neustále musíš nad niečím premýšľať a stále musíš niečo tvoriť? V tom prípade pravdepodobne rozširuješ rady všetkých kreatívcov. Potvrdiť si to môžeš tým, že sa nájdeš v týchto osemnástich vlastnostiach, ktoré vysoko kreatívnych ľudí charakterizujú.
man-creative-paper-sheets-nature-favim-com-508720-1
favim.com
  • Neustále musíš nad niečím premýšľať a stále musíš niečo tvoriť? V tom prípade pravdepodobne rozširuješ rady všetkých kreatívcov. Potvrdiť si to môžeš tým, že sa nájdeš v týchto osemnástich vlastnostiach, ktoré vysoko kreatívnych ľudí charakterizujú.

#1: Ak ťa prepadne inšpirácia, zabúdaš na všetko ostatné a nevenuješ svoju pozornosť ničomu inému, než práci. V týchto situáciách máš tendenciu strácať pojem o čase, zabúdať na jedlo a dokonca aj na spánok.

#2: Konformita ti príliš „nevonia“. Kreatívni ľudia nemajú radi pravidlá, pretože obmedzujú ich obrovské mysle a umeleckú povahu. Ak si kreatívec, pravdepodobne si tak trocha rebel.

#3: Komplikovaný problém ťa len tak nerozhodí. Ťažkú situáciu, v ktorej si sa ocitol neberieš ako tragédiu, ale ako výzvu.

#4: Neznášaš rutinu. Vždy hľadáš nové zážitky a dobrodružstvá, ktoré stimulujú tvoju myseľ.

#5: Si „snílek“. Snívanie zaberá značnú časť tvojho dňa a je niečím, čo ti pomáha uniknúť z reality do svojho vlastného sveta.

#6: Sebavyjadrenie dosahuješ pomocou svojej práce. Do všetkého, čo vytvoríš vkladáš kúsok seba a neustále hľadáš nové spôsoby, ako tento proces zdokonaliť.

#7: Neujde ti žiaden detail. Si skvelý v pozorovaní a analyzovaní celého svojho okolia. Veľmi citlivo vnímaš aj okolité prostredie, pretože je pre teba inšpiráciou.

#8: Si vytrvalý. Ak niečo naozaj chceš, neváhaš a znesieš aj 100 zlyhaní len preto, aby si dosiahol svoj vytúžený cieľ.

#9: Názor na niečo, čo si vytvoril meníš veľmi často. Nie je u teba nič nezvyčajné líhať si s pocitom dobre vykonanej práce, ktorú ráno hneď po prebudení celú prerobíš. Pri tvorení sa totiž riadiš svojimi pocitmi.

zdroj: www.hdfinewallpapers.com

Zdroj: hdfinewallpapers.com

#10: Akýkoľvek problém vidíš komplexne a dokážeš sa naňho pozrieť z viacerých uhlov pohľadu.

#11: Matematika, účtovníctvo, či štatistika ti príliš blízke nie sú. Tieto veci radšej prenechávaš ľuďom, ktorí naozaj rozumejú tomu, čo robia.

#12: Miluješ umenie. Či už v podobe dobrej knihy, divadla, či hudby – je pre teba obrovskou inšpiráciou.

#13: Ak sa niekde nudíš, nie je nič, čo by ťa na tomto mieste udržalo. Či je to kamarátova oslava alebo zamestnanie – ak ťa niečo nebaví a nezaujíma, jednoducho odchádzaš.

#14: Nebojíš sa svetu ukázať svoje diela, na svoju tvorbu si hrdý.

#15: Kreatívci majú veľmi často vymenený denný režim. To znamená, že cez deň odpočívaš a v noci tvoríš a pracuješ. Práve v tejto dennej dobe totiž často dostávaš tie najlepšie nápady.

#16: Niektorí ľudia ťa môžu považovať za detinského. Pravdou je, že sú to ľudia, ktorí v sebe nechali zomrieť večne zvedavé a hravé dieťa.

#17: Inšpirácia ťa zvykne prepadnúť v tú najneočakávanejšiu chvíľu a na tom najneočakávanejšom mieste.

#18: Prokrastinácia pre teba vôbec nie je cudzím pojmom. Veľakrát máš problém s dodržiavaním termínov a veci dokončuješ na poslednú chvíľu.

Zdroj: iheartintelligence.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech