TikTokom sa šíri nebezpečný trend, nad ktorým ľudia krútia hlavou. Takmer kvôli nemu zomrel len 9-ročný chlapec

  • Nejde o prvý prípad, kedy trendy z TikToku ohrozili deti
  • Rodičia zraneného syna ostatných vyzývajú, aby dbali na bezpečnosť detí
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, unsplash/Hello I'm Nik, facebook/Carolann McGeoch
  • Nejde o prvý prípad, kedy trendy z TikToku ohrozili deti
  • Rodičia zraneného syna ostatných vyzývajú, aby dbali na bezpečnosť detí

Sociálne siete sa pri ich nesprávnom používaní stávajú čoraz väčším rizikom. Ohrozené sú najmä malé deti, ktoré v túžbe nasledovať aktuálne trendy riskujú vlastné zdravie. Iba pár mesiacov dozadu sa internetom šírila informácia, ktorá hovorila o dievčati, ktoré utrpelo popáleniny tretieho stupňa v dôsledku výzvy na TikToku. Aktuálne však život detí ohrozuje ďalší nebezpečný „trend“.

Falošný piercing, reálne následky

Iba 9-ročný chlapec z Británie kvôli senzácii, ktorá zmieta TikTokom, takmer prišiel o život, informuje BBC. Prehltol totiž 6 magnetov, v dôsledku čoho museli malému Jackovi Masonovi odstrániť slepé črevo, tenké črevo aj 30 cm hrubého čreva. Ak sa pýtaš, čo to má spoločné s TikTokom, skús si pozrieť videá s populárnymi falošnými piercingami.

Ľudia totiž nakrúcajú videá, na ktorých si z oboch strán jazyka umiestňujú dve malé magnetické guľôčky. Nimi následne krútia, čo vzbudzuje dojem, že majú v jazyku umiestnený skutočný piercing.

TikTok
zdroj: unsplash/Solen Feyissa

Priznal sa až po röntgene

Asi netreba nijako bližšie objasňovať, že takýto trend predstavuje pre malé dieťa obrovské nebezpečenstvo.

Ako sme ale uviedli, o populárny trik sa pokúšal aj 9-ročný chlapec. Nechtiac však magnetky prehltol a tie sa následne vo vnútri jeho tela spojili dovedna.

Jacka priviezli rodičia do nemocnice s tým, že má obrovské bolesti brucha a zvracia. Až na röntgene si lekári všimli, že v chlapcovom čreve sa nachádza nejaký predmet, informuje NY Post. Keď sa zistilo, že blokáciu spôsobilo viacero malých magnetov, Jack sa musel rodičom priznať, že sa pokúšal napodobniť vyššie spomenuté video.

Skúsenosť by mala varovať ostatných

Matka malého chlapca teraz vyzýva rodičov pred nebezpečenstvom, akým sú práve falošné piercingy. Rodičom odkázala, že magnetky by mali hodiť rovno do koša. Dodáva tiež, že ako hrozbu vníma aj podobné videá.

Objasnila, že aj napriek tomu, že ich syn účet na TikToku založený nemá, dostane sa ku nim prostredníctvom iných platforiem.

Jack má šťastie, že žije,“ dodala jeho matka. Na záver uviedla, že verí, že ich skúsenosť bude akýmsi varovným prstom pre ostatné deti aj rodičov.

 

Zdroje: BBC, NY Post

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech