„Tiny houses“ ti úplne zamotajú hlavu: Za pár desiatok tisíc môžeš bývať v unikátnom domčeku

  • Celoročné bývanie v tiny house sa ti na prvý pohľad môže zdať ako niečo nepredstaviteľné
  • Túto možnosť ale využíva čoraz viac ľudí
Tiny houses
Tiny Houses, Reprofoto: Instagram/Mooble House, Facebook/Priestor s dušou
  • Celoročné bývanie v tiny house sa ti na prvý pohľad môže zdať ako niečo nepredstaviteľné
  • Túto možnosť ale využíva čoraz viac ľudí

V súčasnom svete neustále rastúcich cien nehnuteľností a hľadania alternatívnych spôsobov bývania sa stále viac ľudí prikláňa k minimalistickým spôsobom bytia, v ktorom hrá hlavnú úlohu tzv. „tiny houses“ – malé domčeky, ktoré sú síce skutočne malé, ale napriek tomu dokážu poskytnúť vysoký komfort.

Tieto kompaktné, prenosné a ekologicky šetrné domy ponúkajú nielen úsporu priestoru, ale predovšetkým aj úsporu financií.

Výrobcovia týchto domčekov to na Slovensku ani v Česku nemajú jednoduché – predsa len je u nás veľmi hlboko zakorenený socialistický megalomanský materializmus hovoriaci o tom, že čím väčší dom človek má, tým má väčšie srdiečko. 

Nie je preto ničím výnimočným, že na sociálnych sieťach týchto výrobcov sa pod ich príspevkami často stretneš s komentármi, ktoré tieto domy prirovnávajú ku „králikárni“, „kurínu“, alebo s prostým vyjadrením nesúhlasu pomocou „fuj“.

Napriek tomu ale ide o trend, ktorý pokročilejšie zmýšľajúci ľudia nemôžu naďalej prehliadať, a navyše – Slovensko a Česko nie sú v tomto smere žiadnymi zaostalými outsidermi, práve naopak. Nájdeme tu viacerých odborníkov a výrobcov, ktorí svojim inovatívnym myslením dokázali priniesť do oblasti tiny houses nové možnosti a unikátne koncepty.

Vzhľadom na to, ako rýchlo sa tento trend šíri, ich je aktuálne ako húb po daždi, tu je preto aspoň výber niektorých, ktoré ťa môžu presvedčiť o tom, že život v tiny house je nielen ekonomicky úsporný a ekologický, ale môže byť aj poriadnym zážitkom. 

MôjDomček

MôjDomček je slovenská spoločnosť, ktorá sa špecializuje na výrobu a predaj tiny houses. Tieto domy sú nielen kompaktné a útulné, ale aj ekologicky šetrné, čo z nich robí ideálne riešenie pre tých, ktorí hľadajú alternatívny spôsob bývania. MôjDomček ponúka celkom paletu 5 modelov, ktoré sú navrhnuté tak, aby vyhovovali rôznym potrebám záujemcov. 

Jednou z ich najväčších výhod je výška ich tiny houses – siahajú totiž až do výšky 3,6 metra, čo ocenia predovšetkým ľudia, ktorí milujú otvorené priestory a tiny housu sa boja hlavne pre „stiesnený priestor“. Okrem toho kladie MôjDomček veľký dôraz na kvalitu použitých materiálov a precízne spracovanie detailov.

Spoločnosť taktiež dbá na to, aby ich produkty boli čo najviac energeticky úsporné, aby poskytovali nielen pohodlné a štýlové bývanie, ale aj dlhodobé úspory na energii. Mnohí určite ocenia aj možnosť kúpy domu na splátky.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: MôjDomček, Mooble House, Kolodom, Tiny Vila, Priestor s dušou, Rolling Homes, Tiny Go, Forbes

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá