TIP: Výhľad ako z rozprávky. Unikátna hojdačka stojí len krátko, prilákala však davy nadšených Slovákov

  • Nemáš ešte plány na víkend?
  • Prinášame ti dokonalý tip
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, instagram/nok_plech, instagram/katecka.k
  • Nemáš ešte plány na víkend?
  • Prinášame ti dokonalý tip

Ak v tebe drieme večné dieťa, obľubuješ hojdačky alebo jednoducho hľadáš tip na výlet, pravdepodobne ťa nadchne netradičná drevená rozhľadňa, pod ktorou sa nachádza hojdačka s výhľadom na okolie.

Návrat do detstva

Objekt nesie príznačný názov Bačov stolec a nachádza sa na Orave, v obci Osádka. Vizuál súvisí so salašníckym spôsobom života obyvateľov a pokojne sa môže stať, že na lúke spozoruješ pasúce sa ovce.

Okrem spomínaných zvierat tu však možno natrafíš aj na niekoľko turistov. Obria stolička s hojdačkou sa totiž stáva čoraz populárnejšou.

„Časy, keď sme sa hojdávali, sú už dávno preč… tak som si zaspomínal a vychutnával ten pocit,“ uviedol jeden z návštevníkov na Instagrame.

Zavítať sem sa však oplatí nie len kvôli akémusi návratu do detstva, ale aj kvôli okolitej prírode. Z obrovskej stoličky či hojdačky si vychutnáš pohľad na Veľký Choč.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Nikola Portašíková (@nok_plech)

Nádherná príroda v okolí rozhľadne

Bačov stolec je symbolom ľudskej súdržnosti aj srdečnosti. Rozhľadňu totiž svojpomocne postavila skupinka ľudí z okolitých dedín, informuje Cestujzamenej. O tom, že sa celý projekt podaril niet pochýb. Týždenne na lúku zavítajú desiatky turistov.

Ak sa sem rozhodneš ísť aj ty, auto môžeš nechať na parkovisku za obcou Osádka a odtiaľ sa poľnou cestou vyberieš smerom hore. Do cieľa dorazíš za približne 40 minút.

„Rozhľadňa nie len zaujímavo vyzerá, ale to, čo je z nej vidieť, je naozaj úchvatné. Zo všetkých strán na nás číhali kopce aj nádherná príroda. Za seba určite odporúčam navštíviť,“ píše na sociálnej sieti Zuzana.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Katarína Klepkoňová (@katecka.k)

…ak sa ti jedna máli

Ak ťa tento typ hojdačky neoslovil, na výber máš niekoľko ďalších. Populárnou je aj hojdačka Strelenka, ktorú nájdeš v obci Lysá pod Makytou. Tá je obľúbenou atrakciou už niekoľko rokov aj napriek tomu, že pomerne dlhú dobu na lúke chýbala.

Tí, ktorí za hojdačkou merali dlhé kilometre, našli lokalitu prázdnu a naskytol sa im len výhľad na Javorníky. Slovákom tak ostávali len oči pre plač.

Aktuálne je však hojdačka späť na svojom mieste. Obyvatelia dúfajú, že tentokrát sa ohreje čo najdlhšie a nikto sa opätovne nepokúsi o jej demoláciu.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa ADRIÁNA DOLGOVÁ (@somadriana)

Zdroj: Cestujzamenej

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá