Tisícky domácností prišli v dôsledku silného vetra o elektrinu. Najhoršia situácia postihla jednu z lokalít

  • Silný vietor na strednom Slovensku odpojil od elektriny tisícky domácností
  • Najviac zasiahnutou oblasťou je Brezno
Unsplash/Khamkéo Vilaysing
  • Silný vietor na strednom Slovensku odpojil od elektriny tisícky domácností
  • Najviac zasiahnutou oblasťou je Brezno

Husté sneženie sprevádzané silným vetrom zapríčinilo v Žilinskom a Banskobystrickom kraji nárast výpadkov elektriny. Problémy s jej distribúciou sa začali množiť v pondelok (17. 1.) podvečer a do rána ich pocítilo niekoľko tisíc odberných miest.

Momentálne čaká na odstránenie porúch ešte takmer dvetisíc domácností. TASR o tom v utorok informoval hovorca Stredoslovenskej distribučnej (SSD) Miroslav Gejdoš.

Vietor vyčíňal najmä v Brezne

Najviac zasiahnutou lokalitou je aktuálne podľa jeho slov okres Brezno, konkrétne obce Braväcovo a Beňuš, kde je mimo prevádzky 19 trafostaníc a bez elektriny približne 900 odberných miest.

Viac ako 200 domácností čaká na obnovenie dodávky elektriny na Orave v obciach Vitanová, Oravský Podzámok a v turistickom stredisku Oravice. Rozsiahlejší výpadok elektriny je aj v obci Prochoť v okrese Žiar nad Hronom,“ priblížil hovorca. 

Dodal, že vo väčšine prípadov spôsobili poruchy popadané stromy a konáre. Na niektorých miestach pretrhali vedenie, inde poškodili konzoly stĺpov či izolátory.

Elektrikári zo SSD intenzívne pracujú, aby dotknutým obyvateľom obnovili dodávku elektriny čo najskôr,“ ubezpečil Gejdoš s tým, že počas dopoludnia by mali odstrániť väčšinu porúch.

Zdroj: TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá