Títo chalani ťa zbavia tvojej nudnej monotónnej práce, získali obrovské peniaze a budú hľadať nových špecialistov

  • Startupu sa podarilo získať obrovskú investíciu
  • Firma ľuďom šetrí až 90 % manuálnej práce
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, TS/archív/rossum
  • Startupu sa podarilo získať obrovskú investíciu
  • Firma ľuďom šetrí až 90 % manuálnej práce

Startup Rossum využíva umelú inteligenciu na spracovanie dokumentov. Za jej vznikom stojí trojica talentových mužov, ktorá startup zakladala so zámerom naučiť počítače rozumieť neštruktúrovaným dokumentom.

A tak stále dookola

Keďže tento typ dokumentov klasický software nedokáže prečítať, zmluvy či faktúry museli ľudia spracúvať ručne.

Otvoriť mail, stiahnuť prílohu, zistiť, čo v nej je. Prepísať kľúčové údaje, neurobiť pri tom chybu. Nahrať do systému a tak stále dookola. Kancelárska práca často pripomína úmornú prácu za pásom,“ hovorí o monotónnej práci, ktorú chcú posunúť na inú úroveň.

Českému startupu sa postupne darí tento monotónny štýl zamestnania meniť, keďže ľuďom šetria až 90 % manuálnej práce spojenej so spracovaním dokumentov, ktoré medzi firmami prúdia.

rossum
zdroj: TS/archív/rossum

100 miliónov dolárov

Aktuálne sa startupu podarilo získať investíciu zhruba 2,2 miliardy korún, čo je približne 100 miliónov dolárov. Firma v tlačovej správe informuje, že tak ide o tretiu najväčšiu čiastku, ktorú kedy získal český startup. Obe vyššie priečky patria prvému českému startupovému jednorožcovi Rohlík.

Investičné kolo viedol jeden z najznámejších amerických fondov rizikového kapitálu General Catalyst. K nemu sa pridali existujúci investori Rossumu, britské fondy SeedCamp a Local Globe aj český Miton, ktorý má podiel aj v už spomínanom Rohlíku.

„Pre Česko je to mimoriadne dobrá správa. Rossum sídli v Prahe a práve do Prahy bude v nasledujúcich rokoch najímať stovky vysoko kvalifikovaných ľudí. Vďaka firmám ako Rossum, Rohlík a ďalším nádejným startupom vzniká v Česku technologický ekosystém, ktorý môže nakopnúť českú ekonomiku ako celok,“ komentuje investíciu partner MITONU Tomáš Matějček.

Plánujú nájsť stovky špecialistov

Startup v tlačovej správe uviedol, že získané prostriedky použijú k ďalšej expanzii, a teda k obsadeniu pozície svetovej jednotky v oblasti automatizácie medzifiremnej komunikácie. Podľa ich slov to znamená najmä rozšírenie tímu o ďalších odborníkov.

V najbližšom období totiž plánujú nájsť stovky špecialistov z oblastí výskumu umelej inteligencie, marketingu aj obchodu. Súčasťou plánu má byť podľa ich slov aj výskumné centrum v Prahe.

Zdroj: TS/Rossum

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie