Títo Slováci dokazujú, že aj eko môže byť štýlové! Ručne vyrábajú unikátne motýliky a tašky z prírodných materiálov

  • Blubery je slovenská módna značka, ktorej cieľom je spojiť záujem o životné prostredie s módnym vkusom.
  • Blubery je slovenská módna značka, ktorej cieľom je spojiť záujem o životné prostredie s módnym vkusom.

Za Blubery stoja dvaja súrodenci – Veronika Fodorová Miklasová a Tomáš Miklas. Tí v roku 2016 založili značku, ktorej cieľom je vyrábať štýlové doplnky, motýliky a tašky z prírodných materiálov. Zameriavajú sa hlavne na ľan, no neboja sa ani iných materiálov.

foto: FB/Blubery.sk

Veronika má na starosti dizajn. Vytvára autorské motívy a vzory inšpirované prírodou, folklórom a prianiami zákazníkov. Veľmi populárna bola jej séria unikátnych ručne maľovaných motýlikov.

„Pri kúpe našich produktov budete mať vždy istotu, že ich na nikom inom neuvidíte alebo iba s veľmi malou pravdepodobnosťou. Máme totiž v ponuke pánske motýliky, ktoré oslovili veľký počet zákazníkov a neustále sa dožadujú ďalších setov. Naše doplnky sú vyrábané ručne, kvalitne s detailným vypracovaním. Jemnosť, farebnosť, vzájomná kombinácia prírodných materiálov, autorské ručne potlačené motívy, vlastný dizajn,” povedala Veronika pre portál kvalitne-slovenske.sk

foto: FB/Blubery.sk

Za jeden z problémov, ktoré sa snažia pomocou svojich produktov riešiť, považujú nekvalitné a nezdravé textílie. Tie sú dnes naozaj rozšírené a je pravdou, že na zloženie svojho oblečenia dnes u nás dbá málokto.

„Nielen náš trh je zaplavený množstvom nekvalitných produktov zo zahraničia. Škodlivé a nebezpečné textílie, ktoré môžu spôsobiť zdravotné ťažkosti. Lacné výrobky, ktoré nepotrebujeme, iba chceme vlastniť. Módne vychytávky, ktoré sa vám rozpadnú už na konci sezóny. Ak je pre nás dôležité čo vložíme do úst, mali by sme sa zaoberať aj tým, čo na sebe nosíme,“ povedala Veronika pre portál kvalitne-slovenske.sk

foto: FB/Blubery.sk

Blubery ponúka kvalitné výrobky, ktoré sú navrhnuté a vyrobené na Slovensku. Nie sú jediným výrobcom ľanových doplnkov u nás, no ich originalita, spracovanie a celkový prístup k biznisu a zákazníkom im dáva veľký potenciál na ďalšie úspechy. Ich výrobky nájdeš aj na sashe.sk.

„Stretli sme sa aj s názormi, že Slovensko je chudobná krajina a je tu malý trh. Za krátku dobu našej tvorby sme si získali množstvo priaznivcov a zákazníkov, ktorí sa k nám vracajú, odporúčajú nás, máme v nich veľkú podporu, ktorú si nesmierne ceníme. Práve pre nich a ďalších naďalej chceme ponúkať nové výrobky, písať články, oboznamovať ich s ľanom,“ povedala Veronika pre portál kvalitne-slovenske.sk.

foto: FB/Blubery.sk

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech