Títo Slováci priniesli do Bratislavy kúsok Škótska. V ich elegantnom bare môžeš ochutnať viac ako 200 druhov kvalitnej whisky!

  • Whisky Bar 44 to s whisky myslí naozaj vážne.
  • Whisky Bar 44 to s whisky myslí naozaj vážne.

Whisky Bar 44 v Bratislave funguje už od roku 2008 a za ten čas sa z neho stal popredný hráč na našom whisky trhu. Kombinácia skvele nadizajnovaného elegantného interiéru a obrovskej ponuky viac ako 200 druhov škótskej single malt whisky sa osvedčila ako recept na úspech.

 „Ide o jednodruhovú whisky vyrobenú zo 100 % sladového jačmeňa, ktorý je považovaný za najkvalitnejšiu ingredienciu na výrobu whisky, pretože obsahuje množstvo minerálnych olejov, ktoré sú nositeľmi výrazných chutí. Vďaka tomu sa vyslovene dokáže táto whisky počas pitia meniť, a prvý dúšok vie byť úplne iný ako ten posledný. Toto je presne ten typ whisky, ktorý sa oplatí vychutnávať a každý jeden pohárik Vám prinesie novú chuť, vôňu, skúsenosť a zážitok,“ tvrdí Whisky Bar 44 vo svojom blogu.

foto: FB/Whisky Bar 44

Unikátnu atmosféru dotvára kvalitný personál v tradičných kiltoch, ktorého úlohou je previesť ťa komplexným svetom whisky. Na svoje si tu prídu začiatočníci aj skúsení milovníci whisky. V ponuke nájdeš rôzne limitované edície, či zberateľské kúsky zo zaniknutých páleníc. Whisky Bar 44 organizuje aj ochutnávky, na ktorých sa môžeš naučiť piť whisky správnym spôsobom a vychutnať si ju naplno.

„Skúsení someliéri odetí v tradičných škótskych kiltoch Vás prevádzajú tajomstvami výroby tohto ušľachtilého nápoja, jeho históriou a zaujímavosťami z páleníc, z ktorých množstvo aj osobne navštívili. Degustácia pozostáva zo špeciálnych edícií Scotch single malt whisky tej najvyššej kvality. Ide o čisté prírodné produkty, limitované edície, s cieľom ponúknuť Vám prierez celým chuťovým spektrom škótskej whisky,“ tvrdí Whisky Bar 44 na svojej stránke.

foto: FB/Whisky Bar 44

A aby bol zážitok úplný, nesmie chýbať ani tradičné škótske jedlo a ručne šúľané kubánske cigarety. Celkovo sa Whisky Baru 44 podarilo vytvoriť ucelený zážitok, ktorý sa vyznačuje najmä komornou a rodinnou atmosférou plnou kvality a s nádychom luxusu.

„Luxusne Vás usadíme do koženných sedačiek „chesterfield“, z ktorých si môžete vychutnať aj tradičné škótske kulinárske špeciality, počnúc údenými ustricami, shepherd’s pie a končiac „haggisom“. Zoceliť Váš zážitok Vám pomôžu aj ručne šúľané kubánske cigary z nášho humidoru. Ponúkame Vám vydať sa na expedíciu po distilériách z pohodlia Vašej sedačky,“ tvrdí Whisky Bar 44 na svojom facebooku.

foto: FB/Whisky Bar 44

Ak chceš spoznať rozmanitý a zaujímavý svet škótskej whisky, Whisky Bar 44 je veľmi dobrým miestom, kde začať. A ak sa považuješ za whisky veterána, málokde na Slovensku nájdeš takú komplexnú ponuku.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech