Títo Slováci v Tvrdošovciach vyrábajú kvalitné produkty z rakytníka. Ich rakytníkovica bola zaradená medzi 25 najkvalitnejších destilátov Slovenska!

  • Tvrdošovské Zlato vzalo oranžové bobule a vyrobilo z nich sériu oceňovaných produktov.
  • Tvrdošovské Zlato vzalo oranžové bobule a vyrobilo z nich sériu oceňovaných produktov.

Rakytník je ker, ktorý je v poslednom čase čoraz populárnejší. Jeho ovocie sa totiž považuje za extrémne zdravé. Oranžové bobule sú plné antioxidantov, stopových prvkov, olejov, nenasýtených mastných kyselín a iných látok. Nehovoriac o tom, že jedna bobuľa obsahuje dennú dávku vitamínu C. Vďaka svojim vlastnostiam sa nazýva aj rastlinou budúcnosti.

„Rastlinou budúcnosti bol nazvaný aj preto, že je využiteľný celý bez zvyšku. Pre náš organizmus sú prospešné nielen plody, semená, kvety, ale aj listy, výhonky, kôra a koreň. Plody sa sušia, vyrába sa z nich čaj. Výborné sú aj kompóty, džemy, sirupy, šťavy a prírodný rakytníkový olej. V tradičnej tibetskej medicíne patrí rakytník k vysoko účinnej rastline, ktorá sa používa na zastavenie krvácania pri poškodení pľúc, pri kardiovaskulárnych ochoreniach a najrôznejších intoxikáciách,“ tvrdí Zlatý Rakytník na svojej stránke.

Pôvodne tento ker pochádza z územia dnešného Nepálu, no po poslednej dobe ľadovej sa rozšíril do celej Eurázie. Družstvo Tvrdošovce, ktoré stojí za produktami Zlatého rakytníka, je na Slovensku jediným plantážovým pestovateľom rakytníka. Na trhu sú už od roku 2010 a ponúkajú 8 produktov. Medzi nimi 100% rakytníková šťava, sirup, olej a sypaný čaj, či med s pridaným rakytníkom. Ich kvalitu potvrdzuje aj to, že získali prestížne ocenenie ZNAČKA KVALITY SK GOLD.

PD Tvrdošovce si zakladá na prvotriednej kvalite a ekologickej nezávadnosti svojich výrobkov. Pri výrobe produktov sa v družstve aplikuje moderná, šetrná technológia spracovania rastlinného materiálu so zachovaním kompletných nutričných hodnôt a vitamínov,” tvrdí Zlatý rakytník na svojej stránke.

foto: zlatyrakytnik.sk

Osobitnou a asi najunikátnejšou kategóriou je pálená rakytníkovica. Tá v roku 2014 získala významné ocenenie a ako jedna z 25 najkvalitnejších slovenských destilátov toho roku bola umiestnená v Národnom salóne destilátov SR.

foto: zlatyrakytnik.sk

Výrobky Zlatého rakytníka nájdeš na ich eshope a v predajniach po celom slovensku.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech