Títo Slováci vyrábajú kvalitné paštéty podľa receptúry z roku 1937! Sú z čistého mäsa a pečene bez akýchkoľvek umelých prísad

  • Teriny u Starého Somára sa vrátili ku koreňom vidieckej gastronómie.
  • Teriny u Starého Somára sa vrátili ku koreňom vidieckej gastronómie.

Paštéty patria bezpochyby medzi naše národné klasiky. No to, čo si kúpiš v obchode, má od paštét našich starých mám ďaleko.

Teriny u Starého Somára sa rozhodli priniesť späť klasické paštéty (teriny), ktoré sú vyrobené bez akýchkoľvek umelých prísad.

„Miesto tuku používame bravčový lalok, z tohto dôvodu je obsah živočíšnych bielkovín niekoľko násobne vyšší ako u konkurenčných produktov – produkty nie sú vyrobené z mäsového separátu ako väčšina paštét z retailu, kde sa viac pozerá na cenu ako kvalitu,“ tvrdia Teriny u Starého Somára na svojom facebooku.

foto: FB/Teriny U Starého Somára

Nenájdeš v nich žiadne emulgátory, stabilizátory, umelé farbivá, dochucovadlá a glutamany. Vyrábajú sa z čistého mäsa, pečene a nie z mäsového separátu, ako u väčšiny supermarketových paštét.

Teriny u Starého Somára do svojich paštét nepridávajú múku ani škrob a pri výrobe používajú čisto prírodné koreniny a kuchynskú soľ.

foto: FB/Teriny U Starého Somára

Všetky suroviny pochádzajú od slovenských farmárov. Zaujímavosťou je aj receptúra, ktorú používajú. Tá totiž pochádza ešte z roku 1937, kedy ju používal Martinský Cech Mäsiarov.

“Jedinečným spôsobom výroby sa snažíme oživiť tradičné receptúry našich predkov. Náš technologický postup je momentálne na Slovensku unikátom v potravinárskej výrobe,” tvrdia Teriny u Starého Somára na svojom facebooku.

foto: FB/Teriny U Starého Somára

Teriny u Starého Somára dokazujú, že niekedy je namiesto sileného vymýšľania komplikovaných vecí lepšie vrátiť sa ku koreňom a veci zjednodušiť. Pred sto rokmi sa paštéty v podobnom zložení vyrábali na každom druhom dvore. Je skvelé vidieť, že o tradičné postupy výroby kvalitných a zdravých jedál je na Slovensku zase záujem.

Ak si dostal na domácu terinu chuť, celú ponuku Starého Somára nájdeš TU.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech