Títo Slováci vyrábajú v našej najoceňovanejšej pálenici destiláty svetovej kvality!

  • Pálenka na Slovensko už tak nejak tradične patrí. V Marsen túto tradíciu povýšili na umenie.
collage
  • Pálenka na Slovensko už tak nejak tradične patrí. V Marsen túto tradíciu povýšili na umenie.

V roku 2006 bola v Marcelovej pri Komárne založená pálenica. Za cieľ si nedala nič menšie, než vyrábať tie najkvalitnejšie slovenské destiláty pod značkou Marsen.

„Prevádzka je zámerne situovaná do najúrodnejšieho regiónu Slovenska, do blízkosti ovocných sadov, čím získava prvotriedne plody optimálnej zrelosti. No až poctivý prístup, ručné triedenie, optimálne kvasenie a destilácia pomocou najmodernejšej technológie vdychujú destilátom dušu, ktorá sa potom naplno rozvinie ich zretím. Výsledkom sú ušľachtilé destiláty, ktorých jemná chuť harmonizuje s lahodnou vôňou konkrétnej odrody ovocia,“ tvrdia zakladatelia na svojej stránke.

sep-wt-img-1

foto: marsen.sk

Hlavným produktom Marsen sú čisté odrodové destiláty, čiže destiláty vyrobené iba z jednej odrody konkrétneho ovocia a bez použitia akýchkoľvek prídavných aromatických látok alebo farbív. Okrem destilátov vyrábajú aj exkluzívne likéry a iné liehoviny. Nedávno rozšírili ponuku aj o vysokokvalitné lekváre.

sep-prod-img-4

foto: marsen.sk

S vysokou kvalitou ide ruka v ruke aj malé množstvo vyrobených produktov. Tvrdohlavo a dôsledne vyberajú a triedia použité ovocie a prísne kontrolujú kvasenie. Svoje destilačné zariadenie používajú iba na vypálenie vlastného kvasu. Neprenajímajú ho malovýrobcom. V jednom roku sa bežne z určitej odrody vyrobí iba pár desiatok alebo stoviek fliaš.

“Všetko sa začína v sade. Ovocie, ktoré použijeme, musí byť zdravé. U nás neplatí – trochu hnilé, veď ide do kvasu… Ak sa dohodneme na kvalite ovocia a dodávka je nekvalitná, vrátime ju. Naše kvasenie je zdravé a riadené. Rovnako zodpovedne postupujeme aj pri destilácii – vyberáme z destilácie len to najlepšie jadro, žiadne produkty z nábehu alebo ukončenia destilácie.”

 sep-main-img-1

foto: marsen.sk

Sortiment Marsen je naozaj široký. Ponúkajú viac ako 35 odrôd. Okrem klasík ako slivovica, hruškovica a marhuľovica u nich nájdeš aj exotickejšie destiláty ako banánovica, pivovica alebo bazovica.

O kvalite Marsen svedčí aj to, že je pravdepodobne najoceňovanejšou značkou destilátov na našom trhu. Jedným z najväčších úspechov bolo prvé miesto na maďarskej súťaži marhuľovíc, kde porazili všetky domáce produkty. Dokopy má Marsen viac ako 100 ocenení rôznych produktov.

„Účasť na súťažiach berieme ako potvrdenie kvality a tú neustále držíme na rovnakej úrovni, takže každý ročník pripravujeme rovnako poctivo. Ak produkt, ktorý sa dostal k vám nemá etiketu ocenenia, môžete sa spoľahnúť, že bol vyrobený s rovnakým prístupom ako ten, ktorý ju mal.“

sep-wt-img-2

foto: marsen.sk

Ak máš teda chuť na Silvestra vyskúšať niečo exkluzívnejšie, produkty Marsen ťa určite nesklamú. V širokom sortimente si určite niečo nájdeš a ešte podporíš slovenskú kvalitu. Na zdravie ;)

procedure

foto: marsen.sk

zdroj titulnej fotografie: marsen.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech