Títo Slováci zo Žiliny vyvíjajú inovatívne aplikácie, ktoré patria medzi svetovú špičku! Spolupracovali aj s Intelom, či Mercedesom

  • Inloop je vývojárske štúdio, ktoré sa zo Slovenska prebojovalo do svetovej ligy.
  • Inloop je vývojárske štúdio, ktoré sa zo Slovenska prebojovalo do svetovej ligy.

Martin Adámek je perfektným príkladom spojenia vývojára a podnikateľa. Jeho prvým úspechom bolo vytvorenie aplikácie, ktorá riešila jeho vlastný problém. Android bol vtedy ešte viac-menej v plienkach a nikto pred ním s jeho nápadom ešte neprišiel.

„Žil som vtedy v Prahe a vždy, keď sme cestovali na Slovensko, musel som manuálne vypnúť mobilné dáta, keďže vtedy boli príliš drahé. Raz na Vianoce som si povedal, že tento proces zautomatizujem, a za jeden večer vznikla moja prvá aplikácia,“ povedal pre TREND CEO Inloop Martin Adámek.

O tom, že tento problém nemal sám svedčia milióny používateľov, ktorí si jeho aplikáciu stiahli. Úspech jeho výtvoru viedol až ku ponuke od Google, ktorý ho pozval do programu pre najúspešnejších vývojárov.

foto: Inloop.eu

Neskôr prišlo rozhodnutie vrátiť sa s rodinou do rodnej Žiliny. Tu začal organizovať stretnutia vývojárov a budovať komunitu. Spoznal sa tak s Danielom Novákom a Jozefom Šimkom, s ktorými neskôr v roku 2012 vytvoril Inloop.

Dnes má Inloop 120 zamestnancov a pracuje so svetovými menami ako Intel, Microsoft, AVAST, či Mercedes-Benz. Ich kľúčovými trhmi sú okrem Slovenska a Českej republiky najmä USA, Nemecko, Rakúsko a Švajčiarsko.

„Od začiatku sa nám darilo získavať klientov v zahraničí. Začali sme v americkom Bostone, nasledovalo Švajčiarsko a Česko. Dnes máme pokrytý celý vývojový cyklus. Vieme postaviť produkt od prvého nápadu, dizajnu, variácií až po publikovanie v obchodoch s aplikáciami a dlhodobú podporu,“ povedal Martin Adámek pre TREND.

foto: FB/Inloop.eu

Okrem mobilných aplikácií sa venujú aj virtuálnej a rozšírenej realite. Vytvorili napríklad aplikáciu Tatra Banky pre Microsoft HoloLens, či Sygic pre Gear VR.

Nie je pochýb, že Inloop patrí medzi najinovatívnejšie slovenské projekty. Držíme im palce, nech sú aj nasledujúce roky tak úspešné, ako prvých päť.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie