Tom Hanks napísal chlapcovi krásny list. V škole ho šikanovali, pretože sa volá Corona

  • Corona de Vries je 8-ročný chlapec z Austrálie, ktorý napísal Tomovi Hanksovi a jeho manželke list v čase, keď ochoreli na COVID-19
  • Herec mu odpísal a poslal aj darček
hanks-1090x610
TASR/AP
  • Corona de Vries je 8-ročný chlapec z Austrálie, ktorý napísal Tomovi Hanksovi a jeho manželke list v čase, keď ochoreli na COVID-19
  • Herec mu odpísal a poslal aj darček

Keď Tom Hanks a jeho manželka Rita povedali verejnosti, že majú koronavírus, zareagoval aj malý chlapec z Austrálie a poslal lst, informuje agentúra Reuters. Manželia boli v tom čase v austrálskej nemocnici.

V prvej polovici marca sa rozhodol osloviť herca a listom mu porozprávať o šikane, ktorú momentálne prežíva pre svoje meno. Chlapec sa volá Corona de Vries, má 8 rokov a spolu so svojimi rodičmi žije na austrálskom pobreží v štáte Queensland. 

Ste v poriadku?

Krátka správa, ktorú chlapec poslal hercovi, bola v prvom rade znepokojením nad jeho zdravotným stavom. „V správach som počul, že vy a vaša manželka máte koronavírus. Ste v poriadku?“ sprostredkovala otázku chlapca z Channel 7 News aj agentúra Reuters.

Zvláštne meno rozpútalo davovú psychózu, ktorá v škole nedala pokoj hlavne jeho spolužiakom. Do vypuknutia pandémie si nikdy neuvedomoval, že jeho meno by mohlo mať iný význam a mal ho rád. Teraz sa mu v triede vysmievajú a nazývajú ho „koronavírus“. To chlapca hnevá a zarmucuje. Takéto slová volil v liste, ktorý napísal známemu hollywoodskemu hercovi. 

Tom Hanks včera poslal chlapcovi list spolu s darčekom. Venoval mu písací stroj značky Corona. Lokálna austrálska televízia zverejnila list na svojom Twitteri.

Ďakujem, že si taký skvelý priateľ. Pretože len priatelia svojim priateľom pomáhajú v čase, keď im je najhoršie,“ píše Tom Hanks chlapcovi do Austrálie s dodatkom, že nepozná nikoho, kto by sa sa volal tak, ako on. Jeho meno preto považuje za výnimočné a hanbiť by sa zaň rozhodne nemal. 

Písací stroj si Tom Hanks objednal po tom, ako sa týždeň po testovaní na ochorenie COVID-19 ocitol v karanténe a príznaky neustupoval. Chcel sa trochu rozptýliť. Teraz sa ho rozhodol posunúť ďalej. 

Myslel som, že by ti mohol tento písací stroj vyhovovať,“ píše sa v liste. „Opýtaj sa rodičov, ako funguje. A použi to na odpoveď na môj list,“ uzatvára Tom. Na záver ešte dodal, že priateľmi ostávajú navždy.

Zdroje: reuters.com, theguardian.com, bbc.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech