Tomáš ako prvý na Slovensku podáva špeciálne menu, ktoré je hitom po celom svete

  • Hot pot vznikol v Číne, ale postupne sa rozšíril do celého sveta
  • Vďaka reštaurácii Tatami si ho môžeš dať aj v Nitre
Tatami
  • Hot pot vznikol v Číne, ale postupne sa rozšíril do celého sveta
  • Vďaka reštaurácii Tatami si ho môžeš dať aj v Nitre

Tatami je podnik, za ktorým sa ti oplatí vycestovať. Ide o reštauráciu pevne postavenú na základoch ázijskej kuchyne, ale má veľa obmien a čoraz častejšie sa tu stretneš aj s jedlom, ktoré je viac fusion a nielen typicky ázijské.

Jej zakladateľ má podľa jeho slov veľmi rád tradičné a jednoduché recepty, poctivé ingrediencie a domáce suroviny. Omáčky do jedál si tu varia sami, majú dokonca zázvor, ktorý marinujú vlastnou receptúrou.

Každý druhý deň ručne robia čerstvé gyoza pirôžky a hodiny varia tonkotsu ramen. Cieľom je nepoužívať žiadne „urýchľovače“, prášky či pasty. Sú to detaily, ktoré hosť možno nevidí, ale na výslednej chuti jedla sa určite podpíšu.

Za projektom Tatami stojí Tomáš Richtárik spolu s jeho manželkou. „Poňali sme to ako rodinnú firmu, kde máme každý svoju úlohu. Roky som mal v podnikaní iného partnera, môjho dobrého priateľa, ale už sa naše cesty rozišli.“

„Predtým, ako som otvoril vlastnú reštauráciu, som pracoval v niekoľkých sushi reštauráciách, kde som sa posledné roky venoval aj tvorbe lístka, zaúčaniu personálu, niektoré dodnes fungujúce reštaurácie som otváral, a to po celom Slovensku.“

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Tatami Restaurant (@tatami_restaurant_nitra)

Tomáš vysvetľuje, že jeho snom bolo a stále je hlavne variť a pripravovať jedlo, dopriať ľuďom zážitok a hrať sa s chuťami a stylingom.

„To je to, čomu som sa chcel venovať a čo ma lákalo. Už menej som túžil po všetkých tých veciach, ktoré náš hosť nevidí a dejú sa na pozadí – komunikácia s úradmi, neustále ladenie objednávok, kontrola tovaru, platenie faktúr a kopec papierovej roboty po nociach.“

Sebavedomie na otvorenie vlastného podniku nadobudol postupne tým, že ho reštaurácie samé oslovovali do spoluprác. „Chceli odo mňa, aby som ich naučil robiť sushi, aby som im zostavil lístky, pripravil personál. Zrazu mi prestávalo dávať zmysel učiť to iných a chcel som to skúsiť aj sám.“ 

Pustil sa tak do vlastného projektu, ktorý ho stál desiatky tisíc eur.

Samozrejme, že sme sa zadlžili a určite sme sa báli, či to vyjde. Stále splácame úvery, ktorými sme financovali začiatky alebo prerábky kuchyne. Gastrobiznis nepatrí medzi ľahké segmenty podnikania, ale ja som to tvrdohlavo chcel robiť.“

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá